Wyjaśniła się przyszłość Roberta Kubicy w Formule 1. Mamy oficjalne potwierdzenie, pilna wiadomość

2021-11-16 12:52
Robert Kubica
Autor: Łukasz Gagulski / SE Robert Kubica

Ostatnimi czasy niezwykle głośno było o potencjalnym powrocie Roberta Kubicy do Formuły 1, gdzie miałby zasilić team Alfy Romeo. Ostatecznie jednak włoski team postanowił podać skład na ten sezon, co ostatecznie wyjaśniło przyszłość Polaka w najbardziej prestiżowych zawodach świata. Dla fanów 36-latka nie mamy dobrych wiadomości.

Robert Kubica według plotek, był ostatnimi czasy przymierzany do powrotu do Formuły 1. W kontekście Polaka mówiło się nawet o Ferrari, ale bardziej prawdopodobne wydawał się angaż w Alfie Romeo, zważając na fakt, że team poszukiwał drugiego kierowcy. Ostatecznie jednak drużyna postanowiła na dość niespodziewany ruch. Przyszłość byłego zawodnika BMW Sauber i Williamsa stała się dość niepewna.

Byliśmy w głębokim szoku, gdy zobaczyliśmy, co pokazała dziewczyna Piotra Żyły. Będzie o tym głośno

Robert Kubica jednak nie w Formule 1. Alfa Romeo zadecydowała inaczej

Mimo że Kubica w zeszłym sezonie zawodów był rezerwowym teamu Alfa Romeo i kilka razy zastępował w trakcie zawodów Kimiego Raikonnena, to nie zyskał miejsca w teamie. Zamiast Fina, który odszedł na zasłużoną emeryturę, nowym, pierwszym kierowcą drużyny został Valtteri Bottas. Z kolei miejsce Antonio Giovinazziego zajmie Guanyu Zhou, który został pierwszym Chińczykiem w historii Formuły 1. 

- Od najmłodszych lat marzyłem, by w sportach motorowych osiągnąć, ile tylko się da. Teraz moje marzenie się spełniło. To zaszczyt rozpocząć karierę w F1 w tak kultowym zespole, w którym w przeszłości zaczynało wielu wybitnych kierowców - przyznał Zhou po ogłoszeniu listy kierowców na ten sezon.

Ewa Bilan-Stoch skrywa przed Kamilem sekrety. Nie ma wyjścia, mogłaby mieć problemy

Aby zobaczyć, jakimi autami Robert Kubica dysponuje w swoim garażu, przejdź do galerii poniżej.

Co dalej z przyszłością Roberta Kubicy w Formule 1? Będzie kontynuował współpracę z Alfą Romeo?

O ile wiadomo już, że Robert Kubica nie będzie kierowców w żadnym z teamów zgłoszonych do sezonu Formuły 1, o tyle wciąż może pełnić funkcję kierowcy rezerwowego, tak jak to miało miejsce w zeszłym roku. Tym razem team Alfy Romeo jest jednak dość daleki od wydawania komunikatów w sprawie Polaka, więc kibicom jedynego Polaka w historii prestiżowej klasy wyścigów pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Sonda
Czy Robert Kubica dostanie jeszcze angaż w Formule 1?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze