Złota paczka!

2005-08-07 22:38 Andrzej Lewandowski

W sobotę polscy żużlowcy utarli nosa Szwedom, którzy ostrzyli sobie zęby na trzeci triumf z rzędu i zdobycie trofeum im. Ove Fundina na własność. Wygraliśmy 16 z 25 biegów.

Świetnie jeździł Tomasz Gollob (34 l.), który już nie narzekał na motocykle. - Odstawiłem jawy i znów mogę się ścigać - cieszył się kapitan polskiej drużyny. - Jak żyję, nie byłem jeszcze w zespole, w którym panowałaby tak świetna atmosfera.

Swoją cegiełkę dorzucił Norweg z polskim paszportem, Rune Holta (32 l.). - Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do mojego startu w barwach Polski. Dzięki temu jestem mistrzem świata, na co w barwach mojej ojczyzny nie miałbym szans - cieszył się sympatyczny zawodnik.- Pojechaliśmy super, wygraliśmy prawie każdy wyścig, a doping naszych kibiców sprawił, że dostaliśmy skrzydeł - cieszył się Jarosław Hampel (23 l.).

Kibice rzeczywiście zdzierali gardła, choć stadion nie był wypełniony. Organizatorzy przesadzili z cenami biletów. 135 zł za dobre miejsca to dla Polaków za dużo.

Nasi reprezentanci zadedykowali ten sukces walczącemu o powrót do normalnego życia po ciężkiej kontuzji Krzysztofowi Cegielskiemu, i to również wystawia znakomite świadectwo temu zespołowi.

Zdobycie mistrzostwa to zasługa Szczepana Bukowskiego i trenera Stanisława Chomskiego. - Zdecydowaliśmy się na tę robotę, bo po prostu kochamy żużel - powiedział Bukowski, a Chomski dodał: - Wciąż mamy u nas żużlowe piekiełko, ale nie zdradzę, którzy działacze ze związku w nas nie wierzyli. I tak już chyba powiedziałem za dużo - dodał Chomski.

Nasi nie mieli zbyt wiele czasu na fetowanie sukcesu, bowiem w niedzielę czekała ich normalna kolejka ligowa. Radość jednak i tak była przeogromna. Tomasz Gollob ukląkł na torze i ucałował puchar, a potem wraz z resztą drużyny niczym lekkoatleci przebiegli rundę honorową wokół stadionu, przybijając piątki uszczęśliwionym kibicom. Ci mogli w niedzielę wypocząć. Na Stadionie Olimpijskim, a potem w knajpkach w centrum miasta, bawiono się do świtu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze