Dymy po walce Kasjo - Parke na FAME MMA 10

i

Autor: Tomasz Radzik SE, Instagram/ storminnorman6116 Dymy po walce Kasjo - Parke na FAME MMA 10

Don Kasjo wściekły po oświadczeniu FAME MMA! Zapowiada kolejny protest w sprawie walki z Normanem Parke

2021-05-19 20:47

Gala FAME MMA 10 spełniła oczekiwania i przyniosła niezwykle dużo emocji, ale nie obyło się bez kontrowersji, które dotyczą walki wieczoru, w której Kasjusz „Don Kasjo” Życiński zmierzył się z Normanem „Storminem” Parke. Decyzją sędziów walkę wygrał Irlandczyk, z czym nie zgodził się jego rywal, a także cześć ekspertów oglądających walkę. Pierwszy protest złożony przez Don Kasjo, który uważa, że pojedynek został źle oceniony, został odrzucony. Gwiazda FAME MMA nie zamierza jednak składać broni i zapowiada… kolejny protest!

Przypomnijmy, że największym i najważniejszym wydarzeniem na jubileuszowej gali FAME MMA 10 była walka Don Kasjo z Normanem Parke. Starcie to odbyło się na zasadach bokserskich i choć wiele osób nie wierzyło, że Kasjusz Życiński ma jakiekolwiek szanse z zawodowcem, który w przeszłości walczył w UFC oraz KSW, to gwiazdor FAME MMA pokazał się w tym pojedynku z naprawdę dobrej strony. Ostatecznie jednak, decyzją sędziów, zwycięstwo odniósł Norman Parke, choć w opinii części ekspertów to Kasjusz Życiński powinien wygrać. Tak twierdzi m.in. słynny polski sędzia bokserski, Leszek Jankowiak, który specjalnie dla „Super Expressu” punktował tę walkę 48:46 na korzyść Don Kasjo. Oficjalny protest złożony przez zawodnika i jego sztab nie przyniósł jednak oczekiwanego przez niego efektu. Teraz zapowiada on kolejne odwołanie i zwraca uwagę na błędy swojego rywala, które powinny zostać uwzględnione przez sędziów.

Andrzej Kostyra po FAME MMA 10: Dla mnie wygrał Don Kasjo

Don Kasjo chce złożyć kolejny protest

Jak wcześniej informowaliśmy na łamach naszego portalu, sędzia główny Piotr Jarosz nie widzi podstaw do tego, aby zmieniać pierwotny werdykt sędziowski. „Brak błędów proceduralnych oraz regulaminowych jest podstawą do podtrzymania decyzji sędziów punktowych.” czytamy we fragmencie oświadczenia. To właśnie z tą częścią najbardziej nie zgadza się Kasjusz Życiński.

- Brak błędów proceduralnych? Przed chwilą tylko zerknąłem na regulamin i już w drugim punkcie jest zakaz ataków głową. Będziemy to analizować (…). Jutro kolejny protest. – zapowiedział Don Kasjo w swojej relacji na portalu Instagram. Czy jest jeszcze jakaś szansa na to, aby werdykt walki wieczoru na FAME MMA 10 został zmieniony? Trudno w to uwierzyć, gdyż przedstawiciele federacji stwierdzili, że ogłoszona dziś decyzja jest ostateczna.

Don Kasjo

i

Autor: Instagram / donkasjo Don Kasjo
Sonda
Fame MMA 10 - Norman Parke słusznie wygrał z Don Kasjo?
Najnowsze