Fiodor Łapin: Artur Szpilka to dla mnie zamknięty rozdział [GALERIA]

2017-09-22 8:46

To nie ja skończyłem tę współpracę. Nie będę już trenował Artura - podkreśla w rozmowie z "Super Expressem" Fiodor Łapin (50 l.), były trener Artura Szpilki (27 l.). Szkoleniowiec opowiada nam także o przygotowaniach Krzysztofa Głowackiego (31 l., 27-1, 17 k.o.) do walki z Włochem Leonardo Damianem Bruzzesem (34 l., 18-3, 6 k.o.) na gali w Rydze (30 września).

"Super Express": - Wszystko w porządku ze zdrowiem Głowackiego?

Fiodor Łapin: - Krzysiek byłby chory, gdyby. był zdrowy (śmiech). Były różne perypetie podczas przygotowań, ale teraz jego forma zwyżkuje i wszystko jest dobrze.

- "Główka" jest rezerwowym do walki Mairisa Briedisa z Mikiem Perezem w turnieju World Boxing Super Series. Jeśli żaden z nich nie dozna kontuzji, rywalem będzie kto inny. Jak przygotować zawodnika na trzech potencjalnych rywali?

- Nie da się dobrze przygotować pod trzy różne style. Szykujemy się na Bruzzesa, ale z tyłu głowy mamy Briedisa i Pereza, dlatego co jakiś czas ćwiczymy także akcje na nich. Liczę, że wszyscy będą w Rydze na tydzień przed galą i gdyby coś się szykowało, np. Perez miałby problemy z wizą, to będziemy o tym szybko wiedzieć i odpowiednio zareagujemy.

- W 2010 r. był pan w narożniku Briedisa, gdy walczył na gali w Krynicy-Zdroju. Spodziewał się pan, że zostanie mistrzem świata WBC?

- Był znakomitym kick bokserem i widać było, że ma talent. Niewiele zabrakło, a zostałby zawodnikiem naszej grupy, ale nie porozumiał się z promotorem. Później jeszcze kilka razy nawiązywał z nami kontakt, ale nie doszło do podpisania kontraktu.

- Jak podobała się panu walka dwóch byłych rywali Głowackiego: Usyka i Hucka (Usyk wygrał przez t.k.o. w 10 rundzie)?

- Od nokautu z rąk Głowackiego Huck nie ryzykuje już tak bardzo, a Usyk coraz częściej wdaje się w wymiany. Szkoda, że przeciwko Głowackiemu tak nie boksował, ale liczę, że jeszcze kiedyś przyjdzie nam znów się spotkać. Jeśli nie z Głowackim, to może z "Diablo"?

- Dlaczego nie chce pan już trenować Artura Szpilki?

- To nie ja skończyłem tę współpracę. Artur w 2015 r. wyjechał do USA, gdzie znaleziono mu bardzo dobrego trenera (Ronnie Shields - red.) i nasze drogi wtedy się rozeszły. To dla mnie zamknięty rozdział, nie stanę już w jego narożniku.

- Pana zdaniem jego walka z Krzysztofem Zimnochem 2 grudnia w Krakowie ma sens sportowy?

- A czy w 2013 r., gdy mieli ze sobą walczyć, byłby tam wielki sport? Nie. Wystarczy jakaś wzmianka o walce Szpilka - Zimnoch i już jest wielki szum. Czasem wielki sport przegrywa z wydarzeniami medialnymi i biznesem i nic na to nie poradzimy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany