Legenda zareagowała

Jan Tomaszewski wstrząśnięty dramatem Artura Binkowskiego. Wie, jak mu pomóc, ma ważny apel

2023-05-25 16:29

Nie milkną echa wstrząsającego artykułu „Super Expressu” na temat fatalnej sytuacji życiowej Artura Binkowskiego (48 l.). Były pięściarz, ćwierćfinalista igrzysk olimpijskich w Sydney, został bezdomnym i śpi pod Pałacem Kultury. Dramatem Binkowskiego zszokowany jest Jan Tomaszewski (75 l.), legendarny bramkarz, który wie, jak trzeba mu pomóc.

O problemach Binkowskiego pisaliśmy w środę. - Śpię pod Pałacem Kultury. To mój dom, mój penthouse – powiedział nam Binkowski. Fatalna sytuacja „Orła Białego” poruszyła kibiców, ale też kolegów-sportowców.

- To nie powinno się wydarzyć – kręci głową Jan Tomaszewski. - Ministerstwo Sportu powinno zająć stanowisko w tej sprawie i pomóc, co by nie mówić, reprezentantowi naszego państwa. Dla mnie to jest przetragiczna historia, która przede wszystkim nie powinna się zdarzyć, ale skoro już się tak stało, to trzeba zrobić wszystko, żeby mu pomóc. Ministerstwo Sportu powinno zaopiekować się tym zawodnikiem. Na przykład w Skolimowie przebywają zasłużeni aktorzy dla polskiej kultury. Trzeba znaleźć takie tymczasowe miejsce dla mojego sportowego kolegi. Myślę, że dogadaliby się z Fundacją Aktorów i znalazłoby się tam dla niego miejsce – uważa Tomaszewski, który chciałby, żeby ktoś dał pracę Binkowskiemu w sferze sportowej.

Artur Binkowski został bezdomnym. Jan Tomaszewski wie, jak mu pomóc

- Proszę sobie przypomnieć Bayern Monachium i Gerda Muellera. Kiedy zaczął mieć problemy z różnych powodów, to Bayern zaoferował mu współpracę. I Gerd z tego skorzystał. Może mógłby zostać asystentem trenera, czy szperaczem talentów. Moim zdaniem powinien pójść w sportowym kierunku. Jakby ktoś zaoferował mu pracę, to byłoby coś cudownego – podkreśla Tomaszewski.

Futbologia 25.05 - Artur Binkowski - fragment
Sonda
Kto jest najlepszym pięściarzem w historii polskiego boksu zawodowego?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze