Damian Knyba

i

Autor: fot. Tomasz Radzik/Super Express Damian Knyba

Knyba nie marnuje czasu. Kolejny pojedynek już w marcu, na gali też... muzyczna bitwa raperów

2022-02-15 10:25

Zaledwie 251 dni po debiucie na zawodowym ringu Damian Knyba stoczy już swój szósty pojedynek. Rywalem podopiecznego Piotra Wilczewskiego 4 marca w Szczytnie będzie urodzony w Kinszasie Knife Didier. Na gali RBK Boxing Night 2 w akcji zobaczymy także m.in. Kacpra Salaburę, Serhiego Huka, Witolda Liska, Macieja Jóźwika oraz dwóch raperów.

Knyba trzy z pięciu dotychczasowych pojedynków zakończył przed czasem. Pięściarza z Bydgoszczy wyróżniają doskonałe warunki fizyczne - 201 cm wzrostu i aż 218 cm zasięgu ramion. To właśnie dzięki tym parametrom podopieczny Wilczewskiego jest jednym ze sparingpartnerów Michała Cieślaka przed jego walką z Lawrencem Okoliem o pas mistrza świata federacji WBO w wadzie junior ciężkiej.

To jedna z najważniejszych osób w teamie Cieślaka! Wspiera go od ośmiu lat. "Traktuję Michała jak bardzo bliskiego przyjaciela, jak syna" [TYLKO U NAS]

Knyba, choć dopiero zaczyna przygodę z zawodowym boksem, to już może pochwalić się sparingami z naprawdę znakomitymi pięściarzami. 26-latek mógł się sprawdzić na tle takich bokserów jak Adam Kownacki, Mariusz Wach, Filip Hrgović, Jarrell Miller czy Otto Wallin. Dla młodego zawodnika to bezcenne lekcje.

W Szczytnie jego rywalem będzie reprezentant Kongo Knife Didier. Kibice zgromadzeni w Hali Wagnera obejrzą jeszcze w akcji m.in również Kacpra Salaburę, Serhiego Huka, Witolda Liska oraz lokalnego bohatera Macieja Jóźwika. Co ciekawe na gali dojdzie także do... muzycznej bitwy dwóch gwiazd polskiej sceny rapu - Kaen kontra Zbuku.

Głowacki o walce Cieślaka: Michałowi nie zabraknie prądu, wróci do Polski z pasem mistrza świata! [TYLKO U NAS]

Takiego talentu w polskim boksie nie było od lat | Andrzej Kostyra
Przemysław Saleta: Michał Cieślak ma argument w pięści
Najnowsze