Kim jest Marcel Materla, młody bokser i syn Michała Materli?

2020-12-05 16:11 mso
Marcel Materla (z lewej)
Autor: Instagram / Marcel Materla Marcel Materla (z lewej)

Na gali Polsat Boxing Night 9 pierwszy raz do ringu wejdzie młody talent polskiego boksu, Marcel Materla. Trudno odmówić mu genów sportów walki. W jego żyłach płynie krew legendarnego wojownika organizacji KSW Michała Materli. "Cipao" stanie w narożniku swojego syna. Marcel Materla otwarcie przyznał, że pewnie czuje się, gdy w narożniku stoi jego ojciec. Kim jest Marcel Materla, młody bokser i syn Michała Materli?

Kim jest Marcel Materla, syn Michała Materli?

Marcel Materla zadebiutuje w ringach wielkich gal bokserskich podczas Polsat Boxing Night 5 grudnia w Ożarowie Mazowieckim. To nazwisko jest doskonale kojarzone przez fanów sportów walki z Polski. Marcel to syn legendy organizacji KSW, Michała Materli. - Tata jest najbliższą mi osobą. Zawsze staje w moim narożniku jak tylko jest na mojej walce, ale z tego co parę razy podsłuchałem gorzej jest w moim narożniku niż kiedy on wchodzi do walki. Gdy tata jest w narożniku, czuję się bezpieczniej. Potrafią z moim trenerem i wujkiem postawić mnie do pionu - mówi dla "Polsatu Sport". Materla zmierzy się z Filipem Lewandowskim, z którym walczył już kilkukrotnie.

Młody pięściarz mierzy wysoko. W wywiadzie z organizatorami najbliższej gali Polsat Boxing Night otwarcie przyznał, że mierzy w wyjazd na mistrzostwa świata. Marcel Materla jest mistrzem Polski juniorów. - Chcę wystąpić na mistrzostwach świata w wadze 56 kg. Po mistrzostwach świata, które odbędą się w kwietniu w Kielcach zobaczymy co dalej - otwarcie przyznaje Materla.

Konto Materli juniora śledzi na Instagramie ponad 10 tysięcy użytkowników portalu. Marcel chwali się w swoich mediach społecznościowych przede wszystkim zdjęciami z ciężkich treningów, czasem także pod okiem taty. - Ja nie jestem obiektywny. To jest mój syn, więc nie potrafię do tego podejść z zimną głową. Bardzo się cieszę, że wygrał. Widzę, że super się rozwija z roku na rok, prezentuje coraz to lepsze i wyższe umiejętności bokserskie, więc ja się tylko cieszę - mówił Michał Materla, tata boksera, na łamach portalu Bokser.org.

Najnowsze