Albert Sosnowski, Andrzej Wawrzyk

i

Autor: Paweł Dąbrowski Albert Sosnowski, Andrzej Wawrzyk

Polsat Boxing Night: Andrzej Wawrzyk zgniecie polską wagę ciężką?

2016-09-15 9:42

W sobotę na gali Polsat Boxing Night w Gdańsku Andrzej Wawrzyk (29 l., 32-1, 18 k.o.) zmierzy się z Albertem Sosnowskim (37 l., 49-7-2, 30 k.o.). Jeśli nie zawiedzie i pokona byłego mistrza Europy, kolejny pojedynek może stoczyć na następnym PBN 5 listopada w Krakowie, z Mariuszem Wachem (37 l., 32-2, 17 k.o.).

Wach pierwotnie miał się mierzyć z Izu Ugonohem, jednak menedżerowie czarnoskórego pięściarza w ostatniej chwili zrezygnowali z pojedynku. Włodarze Polsatu rozważą po sobotniej gali propozycję zakontraktowania w jego miejsce Wawrzyka.

Jeśli wygra oba pojedynki, nie będzie miał w Polsce żadnego godnego rywala (Szpilka i Ugonoh mieszkają już w USA, a Zimnoch w Anglii).

- Najpierw jednak muszę pokonać Sosnowskiego - zaznacza Wawrzyk. - Jestem faworytem. Jeśli zaprezentuję się tak, jak w ostatniej walce, to powinienem spokojnie wygrać.

Nad karierą Wawrzyka czuwa także amerykański menedżer Al Haymon, uznawany za guru światowego boksu. Gdy Wawrzyk "wyczyści" już całą wagę ciężką w Polsce, nie będzie miał wyboru i kolejne walki będzie musiał toczyć w Stanach Zjednoczonych.

- Wolałbym więcej tych walk w USA. Jak nie wiadomo o co chodzi, to... nie ukrywam, że o zarobek - uśmiecha się.

Bilety na galę Polsat Boxing Night 17 września w trójmiejskiej Ergo Arenie do nabycia na: www.eventim.pl i www.ebilet.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze