Tomasz Adamek, Joey Abell

Autor: MB Promotions Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) i Joey Abell (34-9, 32 KO) podczas konferencji przed galą Polsat Boxing Night: Noc Zemsty. „Górala" nie może sobie pozwolić na lekceważenie w ringu Amerykanina. Mierzący 193 centymetry wzrostu pięściarz z Minnesoty we wrześniu ubiegłego roku ciężko znokautował Krzysztofa Zimnocha.

Polsat Boxing Night: Tomasz Adamek rozbił Joeya Abella!

2018-04-22 2:28

Tomasz Adamek znokautował Joeya Abella! Polski pięściarz okazał się bezkonkurencyjny w starciu z gigantem z Minneapolis! "Góral" zmiażdżył rywala kombinacjami ciosów na korpus i w siódmej rundzie sędzia zmuszony był przerwać pojedynek. Prawdziwy popis dał też Mateusz Masternak, który rozbił potężnego Youriego Kalengę.

Adamek stoczył świetny pojedynek. Przed galą wielu obawiało się o fizyczne przygotowanie "Górala". Wniósł na wagę najwięcej w karierze. Wydawał się bardziej umięśniony, ale zarazem wolniejszy. Jakby sam chciał odebrać sobie największy atut. Na ringu jego braków nie było jednak widać. Mnożył ciosy, zaatakował Abella od pierwszej rundy. Gigant z Minneapolis szybko wylądował na deskach, od czwartej rundy zaczął mieć też problemy z ciosami Adamka na tułów. Grymas bólu towarzyszył każdemu kolejnemu atakowi Polaka.

Ostatecznie bój skończył się w rundzie siódmej. Abell po kolejnych ciosach nie był już w stanie kontynuować pojedynku. Sędzia przerwał pojedynek.

Dokładnie tak, jak w starciu Mateusza Masternaka z Yourim Kalengą. "Master" dał prawdziwy popis sztuki bokserskiej. Pokazał inteligentny styl, który okazał się morderczy dla ogromnego Francuza. Ten szukał nokautującego ciosu, ale wobec szybkości i umiejętnej pracy nóg Polaka, był zupełnie bezradny, a zamiast głowy, regularnie atakował powietrze. Przegrał, nie wychodząc do siódmej rundy z powodu problemów ze wzrokiem.

Adam Balski długo męczył się z szybkim Rosjaninem Denisem Grachevem - wygrał ostatecznie jednogłośnie na punkty - a Damian Jonak w świetnym stylu uczcił powrót na ring po trzech latach przerwy. Marcosa Jesusa Cornejo wręcz zmiażdżył i również pewnie wygrał na punkty.

Mistrzostwo świata federacji WBO w wadze super piórkowej obroniła natomiast Ewa Brodnicka. Polka pokazała nową twarz na ringu. Zrezygnowała z klinczów i fauli, a Kanadyjkę Sarę Pucek pokonała dzięki sile fizycznej i szerszej gamie ciosów.