Walka Montana Love - Steve Spark

Autor: Ed Mulholland/Matchroom Walka Montana Love - Steve Spark

Niecodzienne sceny w Cleveland

Pomylił boks z MMA! Wyrzucił rywala z ringu i przegrał przez dyskwalifikację, mamy nagranie

2022-11-13 10:22

Do niecodziennej sytuacji doszło na gali DAZN w Cleveland. W walce wieczoru Montana Love skrzyżował rękawice ze Stevem Sparkiem, a stawką pojedynku był pas WBA Inter-Continental wagi super lekkiej. Pojedynek zakończył się przez dyskwalifikację - w 6. rundzie Love... wyrzucił Sparka z ringu.

Spark w 2. rundzie po serii czystych ciosów powalił Love'a na deski. Mimo to pojedynek był wyrównany i z minuty na minutę dostarczał kibicom coraz większych emocji. Wszystko zakończyło się jednak przed czasem w 6. odsłonie. Love pomylił bowiem boks z MMA i wyrzucił rywala z ringu. Sparkowi nic się nie stało, ale sędzia nie miał żadnych wątpliwości - Love został zdyskwalifikowany i to Australijczyk mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Do momentu przerwania starcia u jednego z sędziów punktowanych prowadził Love (48-46), u dwóch pozostałych był remis (47-47). Niewykluczone, że w najbliższych miesiącach dojdzie do rewanżu.