Tyson Fury zdobył mistrzostwo świata i chce zakończyć karierę! Zdradził, kiedy to zrobi

2020-03-04 15:43 MSo
Tyson Fury
Autor: AP PHOTO Tyson Fury

To była jedna z największych bokserskich sensacji XXI wieku. W walce 2020 roku Tyson Fury przed czasem pokonał Deontaya Wildera - w siódmej rundzie narożnik Amerykanina zdecydował się rzucić ręcznik. "Król Cyganów" zdobył mistrzostwo świata organizacji WBC i zaszokował wszystkich, twierdząc, że już niedługo może zakończyć karierę. Przyznał, kiedy chce to zrobić!

To była gigantyczna niespodzianka! Nikt nie spodziewał się tego, że to Tyson Fury będzie w stanie rozgromić Deontaya Wildera i zakończyć pojedynek z "Bronze Bomberem" przed czasem. Już w siódmej rundzie, narożnik zdecydował się rzucić ręcznik i przerwać starcie. Sensacja stała się faktem.

Fury zaskoczył fanów po raz kolejny. Mistrz świata otwarcie powiedział, że do końca kariery zostały mu już jedynie zaledwie dwa pojedynki w "The Morning". Przed nim mają być już tylko walki z Deontayem Wilderem, która będzie dopełnieniem trylogii, a także z Anthonym Joshuą. Później wszystkie pasy, które chciałby zawiesić na swoim ciele, odda kończąc karierę.

Byłem już niekwestionowanym mistrzem świata wagi ciężkiej. Kiedy pokonałem Kliczkę miałem wszystkie pasy, nigdy ich nie straciłem. Musiałem wziąć przerwę przez kłopoty psychiczne, więc są to moje pasy - otwarcie powiedział w programie telewizyjnym.

Niedługo po porażce z Furym, Wilder ogłosił, że dojdzie do trylogii. Ta najprawdopodobniej będzie miała miejsce tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi - nie wiadomo jednak czy w Stanach Zjednoczonych. Według "The Sun", pojedynek w USA był wpisany w kontrakcie, ale do gry o organizację chcą włączyć się państwa Bliskiego Wschodu.