Autor: EastNews ACA 109 RELACJA NA ŻYWO. Gala MMA ACA 109 Łódź 20.08 LIVE ONLINE [WYNIKI, NA ŻYWO]

ACA 96: Kontrowersje w mistrzowskiej walce. Świetny nokaut Omielańczuka [WIDEO]

2019-06-08 22:49

Za nami wielkie sportowe emocji podczas gali ACA 96! W Łodzi, fani MMA obejrzeli szesnaście pojedynków - w tym wiele z gwiazdami polskich sportów walki! Nie zabrakło fenomenalnych nokautów, poddań i bolesnych porażek. Kibice z pewnością nie byli rozczarowani!

ACA 96 karta walk:

Karta główna:
120 kg: Tony Johnson (13-5) vs. Evgeny Goncharov (14-2) o pas wagi ciężkiej - no-contest po kontuzji
84 kg: Piotr Strus (14-5) vs. Svetlozar Savov (18-7) - zwycięstwo przez decyzję
70,3 kg: Marcin Held (26-7) vs. Diego Brandao (24-14) - zwycięstwo przez decyzję
93 kg: Karol Celiński (16-8) vs. Luke Barnatt (15-7) - nokaut w pierwszej rundzie
120 kg: Daniel Omielańczuk (22-9-1) vs. Evgeniy Erokhin (19-7) - nokaut w pierwszej rundzie

Karta wstępna:
77,1 kg: Marcin Bandel (18-7) vs. Arseniy Sultanov (7-0) - TKO w pierwszej rundzie
65,8 kg: Frants Slioa (6-1) vs. Felipe Froes (18-4-1) - zwycięstwo przez decyzję
84 kg: Radosław Paczuski (2-0) vs. Damian Ostęp (1-2) - nokaut w pierwszej rundzie
77,1 kg: Fernando Gonzalez (28-17) vs. Elias Silverio (16-4-1) - zwycięstwo przez decyzję
70,3 kg: Łukasz Rajewski (8-6) vs. Łukasz Kopera (9-3) - poddanie w trzeciej rundzie
77,1 kg: Paweł Pawlak (15-4) vs. Evgeny Bondar (8-2) - zwycięstwo przez decyzję
70,3 kg: Andre Winner (22-13) vs. Denis Kanakov (11-1)zwycięstwo przez decyzję
77,1 kg: Rodolfo Vieira (5-0) vs. Vitaliy Nemchinov (10-2) - poddanie w pierwszej rundzie
61,2 kg: Augusto Mendes (6-3) vs. Igor Zhirkov (11-3) - zwycięstwo przez decyzję
93 kg: Sami Antar (4-1) vs. Carlos Eduardo (18-5) - TKO w drugiej rundzie
65,8 kg: Narek Avagyan (11-6) vs. Alan Gomes (12-1) - TKO w pierwszej rundzie

Do klatki w łódzkiej arenie wyszło dziś dziesięciu Polaków, którzy zawalczyli łącznie w ośmiu walkach. Reprezentanci z naszego kraju wygrali w pięciu z nich. Kibiców najbardziej cieszy zwycięstwo Daniela Omielańczuka, który wygrał przez bardzo ciężki i efektowny nokaut!

Do wielkiej niespodzianki doszło przede wszystkim w walce wieczoru i dwa starcia wcześniej. Evgeny Goncharov trafił palcem w oko Tony'ego Johnsona. Amerykanin nie mógł kontynuować starcia, więc Rosjanin rozpoczął świętowanie zdobycie mistrzowskiego tytułu. W ringu doszło do wielkiego zamieszania i ostatecznie Goncharov nawet nie stanął do końcowego werdyktu. Trzeba jednak pamiętać, że walka została przerwana po niecelowym faulu zawodnika, a nie przez kontuzję po jakiejś akcji.

W walce Diego Brandao z Marcinem Heldem do sporej kontrowersji doszło w pierwszej rundzie. Polak padł na deski, a sędzia ruszył, by przerwać walkę i zdążył dotknąć już zawodnika, który przerwał atak. Arbiter zdecydował się jednak na kontynuację starcia. Polak odżył i wygrał dwie kolejne rundy, dzięki czemu zgarnął zwycięstwo!

Już dziś wiadomo, że przed nami kolejna gala ACA w Polsce! Radosław Paczuski poinformował o tym w wywiadzie po walce. Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy i gdzie do niej dojdzie. O wypełnienie hali w przypadku tak wielkich emocji i tak silnej karty nie trzeba się martwić!