Adesanya ma POWAŻNY KŁOPOT przed walką z Błachowiczem! To nie kończy się dobrze

2021-03-04 14:43 Marcin Cholewiński (Las Vegas)
Israel Adesanya
Autor: Instagram / Israel Adesanya Israel Adesanya

W swojej trzeciej walce w Las Vegas Jan Błachowicz (38 l.) przystąpi do pierwszej obrony mistrzostwskiego pasa UFC w wadze półciężkiej. Podczas wielkiej gali UFC 259, faworytem tego starcia jest niepokonany Israel Adesanya, który króluje w wadze średniej. - Nigeryjczyk pozna siłę ciosu Cieszyńskiego Księcia - zapowiedział trener Polaka Robert Złotkowski. "Izziego" czekać może jeden duży kłopot. To rzadko kiedy kończyło się dobrze!

Super Express: - Przylecieliście do Las Vegas ponad dwa tygodnie przed walką. Dlaczego tak wcześnie?

Robert Złotkowski: - Jeżeli Janek walczy w miejscu, gdzie jest bardzo duża różnica czasowa, to lubi być tam dużo wcześniej. Z reguły obliczamy dobę na godzinę różnicy. Im wcześniej przylecieliśmy, tym lepiej. Teraz funkcjonuje już w lokalnym czasie.

- Ten czas spędziliście bardzo aktywnie.

- Drugi dzień po przylocie wspinaliśmy się na pokaźną górę. Janek osiągnął wysokość 3 600 m n.p.m. Ja zostałem na 3 tyś. Zrobiliśmy to w ramach treningu tlenowego. Wybraliśmy się też na wycieczkę rowerową poza miasto, gdzie jeździliśmy po bezdrożach. Każdego dnia trenowaliśmy dwa razy dziennie w ośrodku UFC, gdzie przygotowują się najlepsi zawodnicy w tej dyscyplinie.

- Trudno było przygotować Jana pod tak wszechstronnego rywala?

- Przygotowaliśmy go najlepiej jak potrafiliśmy. Jest w doskonałej formie. Teraz wszystko w jego rękach i nogach. Choć wiadomo, że czasami o wszystkim decyduje dyspozycja dnia. Staraliśmy się jak najlepiej dobrać sparingpartnerów. Jesteśmy gotowi, aby wygrać sobotnią walkę.

- Nie było problemu ze znalezieniem sparingpartnerów przypominających stylem walki Nigeryjczyka?

- Znaleźliśmy zawodników, którzy często zmieniają płaszczyznę zadawania ciosów. Z Jankiem sparowali kick bokserzy, a w Las Vegas jest z nami Izu Ugonoh, więc wachlarz sparingpartnerów był dosyć duży. To były wyczerpujące sparingi.

Juras stawia na wygraną Błachowicza z Adesanyą przez poddanie | Andrzej Kostyra

- Znaleźliście słabe punkty u Nigeryjczyka?

- Oczywiście, każdy ma jakieś słabości. Mamy swój plan na tę walkę i Janek będzie starał się przełamać rywala. Wszystko będzie można zobaczyć w trakcie walki. Wiadomo, że Adesanya jest bardzo ruchliwy i będzie trzeba to zniwelować. Jednak Janek nie może go ganiać po oktagonie.

- Eksperci przewidują, że walka będzie się toczyć w stójce. Czy właśnie takiego scenariusza można się spodziewać?

- Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Wiadomo, że Janek jest bardzo mocny w parterze, a Adesanya tylko dobrze wstaje z tego parteru. Nigeryjczyk rozstrzygał swoje walki w stójce i do tego będzie dążył w sobotę. Janek jednak jest na to przygotowany. Nie można zapominać, że jest mistrzem świata w tajskim boksie, więc jest bardzo wszechstronny. W sobotę Nigeryjczyk przekona się o sile ciosu Cieszyńskiego Księcia. Trzeba jednak być skoncentrowanym, bo Adesanya słynie z nieszablonowych kopnięć.

- Błachowicz ponownie nie jest faworytem swojej walki, choć jest mistrzem świata w tej kategorii wagowej. Nie przeszkadza mu to?

On lubi występować w roli „underdoga”. Jednak to Adesanya robi wycieczkę do kategorii wagowej rywala. Historia pokazuje, że takie eksperymenty nie kończą się dobrze. Nigeryjczyk przypłaci to pierwszą w karierze porażką.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze