Artur Szpilka

i

Autor: Instagram/Artur Szpilka Artur Szpilka

Przemiana Szpili

Artur Szpilka szczerze wypowiedział się o Bogu i podejściu do wiary. Zwrot po latach! Zmiana o 180 stopni

2023-04-12 9:43

Artur Szpilka jest jedną z największych gwiazd w Polsce, jeśli chodzi o sporty walki. "Szpila" szykuje się do wielkiego pojedynku na gali KSW z Mariuszem Pudzianowskim. Czy 12 kwietnia pozwoli sobie na drobne świętowanie? Artur Szpilka obchodzi 34. urodziny. Przez lata przeszedł niesamowitą metamorfozę. Niedawno w rozmowie z Andrzejem Kostyrą opowiadał o targających jego sportowym życiem demonach i o swojej wierze.

Artur Szpilka przez lata przeszedł wielką przemianę. Jeszcze kilka lat temu "Szpila" nie bał się mówić przeróżnych rzeczy, wdawać w głośne medialnie konflikty, a nawet wymieniać ciosy jeszcze przed pojedynkami. Przez lata 34-latek zmienił się nie do poznania. Dziś Artur Szpilka reprezentuje zupełnie inne podejście do życia. Nie tak dawno zakopał także wojenny topór po głośnym konflikcie z Andrzejem Kostyrą, godząc się z nim w redakcji "Super Expressu".

Gala na Narodowym wypchana hitami! Wielki "powrót" do KSW, Rutkowski zawalczy z młodym talentem

Szpilka szczerze wypowiedział się o Bogu i wierze. Zwrot po latach

"Szpila" nie ukrywa, że przez lata nie rozumiał Tomasza Adamka, który głośno mówił o tym, jak ważny jest dla niego Bóg. - Kiedyś dziwiłem się Tomkowi Adamkowi. Mówiłem: wychodzisz do ringu, żegnasz się, a Pan Bóg ci nie pomoże. I właśnie, kurczę, zmieniło się to myślenie. Jednak te demony, które nade mną były, mnie dopadały - opowiadał.

Wszystko zmieniło się przy okazji walki rewanżowej z Siergiejem Radczenką. - Wychodziłem na rewanż z Radczenką i się uśmiechałem i cieszyłem. Ktoś, kto mnie zna na co dzień, ogląda, widział, że tam był inny Artur Szpilka. Pamiętam, że odmawiałem zawsze co niedzielę różaniec intencji czystej głowy. W sporcie zawodowym możemy być wytrenowani na 100 procent, ale jak głowa nie siedzi... - dodał Szpilka.

Zobacz w naszej galerii, jak przed walką z Pudzianowskim wygląda 34-letni już Artur Szpilka.

Artur Szpilka - bilans walk. Kiedy walka z Pudzianowskim?

Artur Szpilka miał bardzo bogatą karierę w boksie. Stoczył łącznie 29 pojedynków, z czego wygrywał 24-krotnie. W 2016 roku stanął przed szansą zdobycia tytułu mistrza świata organizacji WBC w kategorii ciężkiej, ale w dziewiątej rundzie znokautował go Deontay Wilder. Ostatnią walkę w boksie stoczył w maju 2021 roku w Rzeszowie. Przegrał w pierwszej rundzie z Łukaszem Różańskim.

Tego po Janie Błachowiczu nikt się nie spodziewał! Odezwał się nawet Mariusz Pudzianowski, wszystko przez jedno zdjęcie

Karierę w MMA zaczął od walki na KSW 71 w czerwcu 2022 roku. Pokonał Siergieja Radczenkę w drugiej rundzie. Trzy miesiące później zmierzył się z Denisem Załęckim i wygrał przez kontuzję kolana rywala. 3 czerwca zmierzy się na KSW: XTB Colloseum 2 z Mariuszem Pudzianowskim.

QUIZ: Czy rozpoznasz polskich mistrzów świata?

Pytanie 1 z 12
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?
Artur Szpilka o walce z Mariuszem Pudzianowskim: Będę gotowy na każdą wersję Pudziana! [KOLOSEUM]
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze