Babilon MMA 16. Rutek chce OBALIĆ Niemca

2020-09-15 13:36 MF, mat. prasowe
Daniel Rutkowski
Autor: MAREK KUDELSKI/SUPER EXPRESS Daniel Rutkowski

25 września w Legionowie odbędzie się gala Babilon MMA 16, a wydarzeniem wieczoru będzie powrót do klatki posiadacza mistrzowskich pasów federacji Babilon MMA i FEN wagi piórkowej Daniela Rutkowskiego (31 l., 10-2). Rywalem "Rutka" będzie Niemiec Rene Runge (29 l., 9-3-1).

- Widziałem w akcji Rungego, mierzy 183 cm, a więc jest sporo wyższy ode mnie, ale to dobrze, będzie zapewne łatwiej go obalić, a w parterze powinienem sobie poradzić - zapowiada pewny siebie Rutkowski, który jeszcze w tym roku chce stoczyć rewanżowy pojedynek o pasy z Adrianem Zielińskim. Pierwsza walka między nimi odbyła się w październiku 2019 roku i zakończyła się zwycięstwem na punkty Rutkowskiego. - Plan jest prosty. Teraz walka z Rungem, a pod koniec listopada rewanż z Adrianem Zielińskim. Walka z Rene będzie dla mnie dobrym sprawdzianem przed listopadowym starciem - tłumaczy "Rutek"

Babilon MMA 16. Jan "Iron" Lodzik narobi DYMU

„Rutek” Rutkowski ma za sobą zgrupowanie w Zakopanem, gdzie trenował w bardzo mocnej grupie. – Byłem na obozie z takimi zawodnikami, jak Janikowski, Błachowicz, Jurkowski, Odzimkowski, Drwal i inni. Wszyscy oni są z wyższych wag, ale łapałem się z każdym z nich, poza tym byli chłopaki z klubów, więc miałem bardzo dobre możliwości treningowe pod Tatrami. Rene na co dzień trenuje w Fight Palast w Iserlohn w zachodniej części Niemiec. – Moim szkoleniowcem jest Andre Langen, Mistrz Świata i Europy K-1. Sztuki walki zacząłem trenować 10 lat temu właśnie od kickbokserskiej wersji K-1. A co do pojedynków MMA, zdecydowanie najcięższy był ten ostatni z Serbem Stajiciem. Nie sądzę, aby Daniel był jeszcze trudniejszym przeciwnikiem. Uważam, że kibice zobaczą wyrównaną walkę – dodał Rene Runge.

Piwo sprowadzi do parteru? Piwowarski powalczy z Toe na gali Babilon MMA 16

Rutkowski wraca do oktagonu po świetnej walce bokserskiej z Przemysławem „Kosiarzem” Runowskim. W lipcu na gali Babilon Fight Night: Boks vs MMA radomianin w debiucie pięściarskim sprawił mnóstwo kłopotów doświadczonemu Runowskiemu (19-1, 4 KO), byłemu pretendentowi do pasa WBA International. Daniel Rutkowski przegrał minimalnie na punkty, ale pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

– Spodobało mi się i chcę prowadzić karierę dwutorowo. Po ważnych pojedynkach w Mieszanych Sztukach Walki mógłbym toczyć pojedynki pięściarskie, a potem powrót do MMA. Wciąż jest temat walki z Michałem Syrowatką (22-4, 7 KO). Mieliśmy boksować latem, wtedy nie doszło do porozumienia m.in. w kwestii limitu wagowego, więc może uda się następnym razem. Słyszę różne opinie, że bokserzy będą bardzo ryzykować wchodząc między liny z Rutkiem! – powiedział Daniel Rutkowski. 

Bilety na Babilon MMA 16 dostępne na www.eventim.pl. Transmisja na kanałach grupy Polsat.

Najnowsze