Bonus BGC lepszy od Salety? Marcin Najman znów prowokuje

2019-11-08 18:53 KG
Marcin Najman - Bonus BGC
Autor: Kamil Kacperczyk / Super Express Marcin Najman - Bonus BGC

Konflikt na linii Marcin Najman - Przemysław Saleta trwa od wielu lat. Sprawy nie zostały wyjaśnione w ringu, gdzie zawodnicy mierzyli się dwukrotnie. I jeden i drugi lubi przy każdej możliwej okazji lubi posłać małą szpileczkę w kierunku nielubianego rywala. Tym razem Najman odniósł się do swojej ostatniej wygranej na FAME MMA 5. Oberwało się Salecie!

Marcin Najman na ostatniej gali FAME MMA 5 pokonał Piotra Witczaka, szerzej znanego jako Bonus BGC przez techniczny nokaut w 1 rundzie. Była to druga wygrana Częstochowianina w formule MMA. Teraz na swoim Facebooku dodał wpis, w którym gratuluje swojemu ostatniemu rywalowi postawy w parterze. Twierdzi nawet, że Bonus zaprezentował się w tej płaszczyźnie lepiej niż Przemysław Saleta podczas ich pierwszej walki. Post wywołał spore poruszenie wśród fanów, zdania były podzielone.

Panowie po raz pierwszy mierzyli się w 2010 roku podczas gali KSW 14 w Łodzi. Wtedy Najman rzucił się na Saletę, będąc bardzo blisko znokautowania rywala w parterze. Walka została jednak podniesiona do stójki, co zdecydowanie pomogło Salecie, który później duszeniem zmusił rywala do poddania się. Do dziś ta walka  jest sporą zadrą u Najmana. Zawodnik twierdzi, że Salecie pomógł sędzia. Kolejną walkę stoczyli na gali MMA Attack na zasadach K-1. Wtedy znów lepszy okazał się były mistrz Europy w wadze ciężkiej. Od tego czasu wojenny topór nie został zakopany. Wzajemna niechęć trwa.