Michał Figlak

i

Autor: Twitter Michał Figlak

Polak wypada z wielkiej gali

Dramat polskiego zawodnika UFC! Fatalna kontuzja, wypada z walki na wielkiej gali

2023-01-14 14:35

Fatalne informacje przekazał polski zawodnik organizacji UFC. Michał Figlak na gali w Paryżu przegrał pierwszy pojedynek w swojej karierze. Na UFC 286 w Londynie miał się zrehabilitować. Niestety, poinformował w mediach społecznościowych, że nie wyjdzie do klatki ze względu na bardzo poważny uraz.

Coraz więcej Polaków trafia do organizacji UFC. Jednym z tych, który podpisał kontrakt z największą organizacją świata jest Michał Figlak. Na co dzień mieszkający w Wielkiej Brytanii zawodnik miał wejść do klatki na gali UFC 286, która odbędzie się w Londynie. Niestety, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nie będzie to możliwe. Na drodze wielkich marzeń polskiego zawodnika stanęła kontuzja. I to bardzo poważna!

Tak mieszka Mamed Khalidov. Legendarny wojownik KSW ma potężną posiadłość niedaleko Olsztyna [ZDJĘCIA]

Fatalna kontuzja polskiego zawodnika UFC. Figlak wypada z walki

Gala UFC 286 odbędzie się w Londynie już w połowie marca. Jednym z pojedynków miała być walka Michała Figlaka. Ten jednak doznał groźnego urazu kolana, który wykluczy go z treningów i walk na dłuższy czas.

- Nie będę walczył na UFC 286 w Londynie. Przez kontuzję kolana muszę się wycofać z walki. Mam kompletnie zerwane wiązadło ACL, uszkodzona łękotka kolana i przesunięty piszczel. Zamierzam to naprawić i wrócić jak najszybciej do klatki. Dzięki za wsparcie - napisał Figlak na Instagramie.

Michał Figlak miał zmierzyć się na gali UFC 286 w Londynie z debiutującym w tej organizacji Chrisem Duncanem. 29-latek walczył dla Bellatora, wygrywając trzy pojedynki. Duncan pokonał m.in. Mateusza Piskorza. Jego aktualny bilans to 9-1.

Mamy zdjęcia syna Andrzeja Gołoty! Tak wygląda potomek legendarnego "Andrew". Czy jest podobny do ojca?

Jan Błachowicz po remisie na UFC 282: Wycofuję się z tych słów!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze