FEN 36 WYNIKI: Rębecki zmiótł rywala w 15 sekund! Piorunujące zwycięstwo Polaka!

2021-10-16 23:49
FEN 36 RELACJA NA ŻYWO. Gala FEN 36 LIVE ONLINE
Autor: Facebook / FightExclusiveNight FEN 36 RELACJA NA ŻYWO. Gala FEN 36 LIVE ONLINE

FEN 36 WYNIKI. Gala FEN 36 na pewno nie zawiodła, jeśli chodzi o sportowe emocje. Nie brakowało ciekawych walk, soczystych nokautów czy zaskakujących rozstrzygnięć. Fani czekali przede wszystkim na dwie walki mistrzowskie z udziałem Polaków. O ile Marcin Wójcik niespodziewanie przegrał z De Souzą i utracił pas mistrza wagi półciężkiej, to Mateusz Rębecki znów pokazał klasę i błyskawicznie rozprawił się ze swoim rywalem. Poniżej wyniki gali FEN 36 i zapis relacji na żywo.

Wyniki gali FEN 36:

  • Walka o pas mistrzowski FEN w kategorii lekkiej: Mateusz Rębecki (12-1, 7 KO, 4 SUB) - Felipe Maia (10-5, 2 KO, 8 SUB) - wygrana Mateusza Rębeckiego (KO)
  • Walka o pas mistrzowski FEN w kategorii półciężkiej: Marcin Wójcik (14-8, 7 KO, 5 SUB) - Eder De Souza (19-7, 7 KO, 10 SUB) - wygrana Edera De Souzy (poddanie)
  • Michał Piwowarski (5-3, 1 KO, 4 SUB) - Bartosz Szewczyk (3-0, 2 KO, 1 SUB) - wygrana Bartosza Szewczyka (KO)
  • Krystian Bielski (8-3, 3 KO, 1 SUB) - Piotr Walawski (9-8, 2 KO, 3 SUB) - wygrana Krystiana Bielskiego (KO)
  • Wojciech Kawa (3-1, 1 KO) - Denis Zarówny (1-1) - wygrana Wojciecha Kawy (jednogłośna decyzja sędziów)
  • Kamil Wojciechowski (4-0, 3 KO, 1 SUB) - Łukasz Klinger (9-6, 4 KO, 4 SUB) - wygrana Kamila Wojciechowskiego (KO)
  • Krzysztof Dobrzyński (7-4, 1 KO) - Maciej Kaliciński (4-4-1NC, 4 KO) - wygrana Krzysztofa Dobrzyńskiego (jednogłośna decyzja sędziów)
  • Samuel Vogt (3-2, 1 KO, 2 SUB) - Maciej Pacuła (2-1, 2 KO) - wygrana Samuela Vogta (poddanie)
  • walka semi-pro: Igor Terlecki - Patryk Buczkowski - wygrana Igor Terleckiego (KO)
  • walka semi-pro: Dominik Mazur - Maciej Łapka - wygrana Dominika Mazura (TKO)

FEN 36 WYNIKI: Wójcik traci pas w pierwszej obronie, Rębecki rozniósł rywala w 15 sekund

Marcin Wójcik na gali FEN 36 stanął do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego federacji Fight Exclusive Night w wadze półciężkiej. Wydawało się, że Polak nie będzie miał większych problemów, aby wygrać to starcie, bo choć jego rywal to doświadczony zawodnik, to raczej w wieku 39 lat najlepsze czasy ma już za sobą. Walka pokazała jednak, że w MMA wszystko jest możliwe. De Souza nieźle zaczął pojedynek wyprowadzając kilka low kicków na nogi Wójcika. Polak zdołał nieco odrzucić rywala, ale później Brazylijczyk znów zyskał inicjatywę, sprowadzając mistrza do parteru. Wójcik po chwili podniósł walkę do stójki, próbował zapunktować ciosami na głowę i w końcu naruszył go łokciem! Souza poleciał na deski, ale Wójcik nie zdołał dobić rywala w ostatnich kilkudziesięciu sekundach i gong uratował Brazylijczyka! Gdy wydawało się, że w drugiej rundzie Wójcik dobije swojego rywala, sam otrzymał cios, który posłał go na deski, a Souza wykorzystał to dopadając Polaka, zakładając mu trójkąt i zmuszając do poddania. Tym samym stał się on nowym mistrzem FEN w wadze półciężkiej.

W walce wieczoru nie było już żadnej niespodzianki. Co więcej, nie ma nawet za bardzo co opisywać, bowiem Mateusz Rębecki obronił pas mistrza wagi lekkiej federacji FEN w zaledwie 15 sekund! "Chińczyk" od samego początku rzucił się do rywala, zasypał go gradem ciosów i w końcu trafił na szczękę Brazylijczyka, który wyglądał na kompletnie zaskoczonego tak potężnym i szybkim atakiem rywala. Tym samym Mateusz Rębecki obronił pas mistrzowski FEN w kategorii lekkiej po raz szósty i wydaje się, że ta federacja nie jest w stanie zapewnić mu godnego rywala. Czas na UFC? Chcieliby tego kibice, a przede wszystkim sam "Chińczyk".

Poniżej prezentujemy zapis relacji na żywo z gali FEN 36.

Na żywo

FEN 36

Witamy w relacji na żywo z gali FEN 36! W ten sobotni wieczór czekają nas m.in. dwie walki mistrzowskie. Start relacji ok. godziny 20:00. Zapraszamy!

Dobry wieczór! Zaczynamy relację z gali FEN 36! Za nami już dwie walki półzawodowe, a przed chwilą zakończyło się także starcie Vogta z Pacułą, które przez poddanie wygrał pierwszy z nich.

Szykujemy się powoli do karty głównej, a w niej zobaczymy jeszcze siedem walk.

Do niezwykle ważnej zmiany doszło tuż przed samą galą. Mateusz Rębecki miał mierzyć się z Aigunem Achmedowem w swojej kolejnej obronie pasa mistrzowskiego federacji FEN, ale ostatecznie będzie walczył z Felipe Maią.

Zanim jednak będziemy świadkami tego starcia, przed nami sześć pojedynków, w tym inną, nie mniej ciekawą walkę o obronę pasa mistrzowskiego. Marcin Wójcik stanie do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego w wadze półciężkiej. Odebrać go mu postara się Brazylijczyk Eder De Souza.

Przed nami pierwsze starcie karty głównej! Maciej Kaliciński (4-3-1NC, 4 KO) vs Krzysztof Dobrzyński (6-4, 1 KO). Panowie już zmierzają do oktagonu, walka odbędzie się w kategorii do 70,3 kg.

Kaliciński - Dobrzyński runda I

Zaczynamy!

Kaliciński - Dobrzyński runda I

Kaliciński był zdecydowanie bardziej aktywny od swojego rywala w pierwszych pięciu minutach. Męczył on Dobrzyńskiego middle kickami, lepiej także trafiał ciosami wyprowadzanymi rękoma. Dobrzyński kilkukrotnie próbował ekwilibrystycznych kopnięć z wyskoku lub kopnięcia obrotowego, ale żadnym z nich nie trafił rywala.

Kaliciński - Dobrzyński runda II

Wydawało się, że druga runda będzie wyglądała podobnie do pierwszej, ale szybko się to zmieniło! Dobrzyński sprowadził Kalicińskiego do parteru, jednak nie potrafił tego wykorzystać, a o mało sam nie przegrał przed czasem! Kaliciński zapiął trójkąt nogami, ale nie zdołał dobrze chwycić ręki Dobrzyńskiego, który wywinął się i po chwili spróbował zapiąć swojemu rywalowi anakondę! Kaliciński zdołał się jednak obronić i wstać, więc runda zakończyła się w stójce.

Kaliciński - Dobrzyński runda III

Dobrzyński tak jak przejął inicjatywę w drugiej rundzie, tak utrzymał ją także w trzeciej, znów sprowadził Kalicińskiego do parteru, ale tym razem nie pozwolił mu na wiele. Choć sam nie skończył walki przed czasem, to mocno punktował i to on powinien zostać zwycięzcą tego starcia.

Krzysztof Dobrzyński wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Przed nami kolejna walka! Kamil Wojciechowski (3-0, 2 KO, 1 SUB) vs Łukasz Klinger (9-5, 4 KO, 4 SUB) - pojedynek w kategorii do 93 kg.

Klinger vs Wojciechowski runda I

Zaczynamy!

Klinger vs Wojciechowski runda I

KONIEC! WOJCIECHOWSKI NOKAUTUJE KLINGERA

Początek walki był bardzo zachowawczy, ale w połowie rundy Wojciechowski trafił solidnie prawym sierpem. Klinger zatoczył się, a Wojciechowski rzucił go na matę. Po chwili wróciliśmy do stójki, ale Wojciechowski znów trafił Klingera prawym sierpem, obalił go na ziemię i bezlitośnie okładał. Sędzia nie miał wyjścia, jak przerwać walkę.

I lecimy z kolejną walką! Tym razem w oktagonie zmierzą się Wojciech Kawa (2-1, 1 KO) i Denis Zarówny (1-0). Walka w kat. 70,3 kg.

Kawa vs Zarówny runda I

Zaczęli!

Kawa vs Zarówny runda I

Niezwykle energiczny pojedynek z obu stron, Kawa i Zarówny ruszyli na siebie z niezwykle szerokim wachlarzem technik - były ciosy proste, sierpowe, wysokie obrotowe kopnięcia, Kawa zaserwował nawet swojemu rywalowi latające kolano, a później poprawił kilkoma kolanami pod siatką. Runda minimalnie dla Kawy, ale jeden błąd i możemy mieć spektakularny nokaut z jednej lub drugiej strony, gdy któreś z tych potężnych kopnięć czysto sięgnie celu.

Kawa vs Zarówny runda II

W rundzie drugiej Wojciech Kawa wyraźniej zaczął zarysowywać swoją przewagę, seriami wykonywał niskie kopnięcia na wykroczną nogę Zarównego. Ten rzadko odpowiadał, a aktywniejszy zaczął być w późniejszej fazie drugiej odsłony i rozbił nos swojego rywala. Wydaje się jednak, że to za mało na Kawę.

Kawa vs Zarówny runda III

W trzeciej odsłonie Zarówny miał w zasadzie jeden pomysł na prowadzenie walki, wyprowadzał jeden potężny cios i wycofywał się. Kawa nie dawał się trafić i punktował kopnięciami i dobrze zaganiał rywala pod siatkę. Pod sam koniec obaj byli już wyczerpani i co ciekawe, to... Zarówny sprowadził Kawę do parteru! Wydaje się jednak, że to Wojciech Kawa będzie zwycięzcą.

Wojciech Kawa wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Fanom, tak jak nam, ta walka również się podobała!

Następna walka na FEN 36 - Krystian Bielski (7-3, 2 KO, 1 SUB) vs Piotr Walawski (9-7, 2 KO, 3 SUB), starcie w kat. 83,9 kg.

Bielski vs Walawski runda I

Walczą!

Bielski vs Walawski runda I

Początek walki nieco stonowany pod względem wyprowadzanych ciosów. Panowie aktywni, dużo balansu ciałem, ale mało widzieliśmy uderzeń. Nieco lepiej wyglądał w tym Walawski, który częściej starał się osłabić rywala front kickami, ale później Bielski spróbował kilku akcji pięściami, choć nie trafiał czysto.

Bielski vs Walawski runda II

O rany! Ależ zaskakujący nokaut! Walawski znokautowany!

Walawski był wyraźnie szybszy i bardziej ruchliwy od rywala, utrzymywał go na dystans lewym kopnięciem i lewym prostym. Bielski nie miał pomysłu, jak ominąć "aktywną defensywę" swojego przeciwnik, ale cierpliwość popłaciła! Bielski szukał uderzeń na tułów i pod koniec drugiej rundy potężnym lewym hakiem trafił w wątrobę Walawskiego i położył go na deski!

Przed nami 8. walka tego wieczoru! Michał Piwowarski (5-2, 1 KO, 4 SUB) vs Bartosz Szewczyk (2-0, 1 KO, 1 SUB). Walka w kat. 93 kg.

Piwowarski vs Szewczyk runda I

Zaczynamy!

Piwowarski vs Szewczyk runda I

KONIEEEC! SZEWCZYK NOKAUTUJE PIWOWARSKIEGO W I RUNDZIE!

Szewczyk od początku był bardziej aktywny od swojego rywala, parł do przodu i okładał go coraz mocniej. W 3. minucie pierwszej rundy w końcu trafił najpierw prawym hakiem, później dwoma prostymi, co sprawiło, że Piwowarski już zaczął lecieć bezwładnie do tyłu. Szewczyk jeszcze poprawiło dwoma soczystymi prawymi i w tym momencie sędzia zdołał oddzielić go od bezbronnego rywala.

Szewczyk zrobił coś, co de facto jest zakazane - opuścił klatkę przed werdyktem. Konsekwencji raczej jednak nie poniesie.

Zostały już tylko dwie, ostatnie walki! Najpierw co-main event, walka mistrzowska w wadze półciężkiej - Marcin Wójcik vs Eder De Souza. Polak po raz pierwszy broni pasa mistrzowskiego federacji FEN.

Wójcik vs De Souza runda I

Zaczynamy! Marcin Wójcik staje do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego!

Wójcik vs De Souza runda I

De Souza nieźle zaczął pojedynek wyprowadzając kilka low kicków na nogi Wójcika. Polak zdołał nieco odrzucić rywala, ale później Brazylijczyk znów zyskał inicjatywę, sprowadzając mistrza do parteru. Wójcik po chwili podniósł walkę do stójki, próbował zapunktować ciosami na głowę i w końcu naruszył go łokciem! Souza poleciał na deski, ale Wójcik nie zdołał dobić rywala w ostatnich kilkudziesięciu sekundach i gong uratował Brazylijczyka!

Wójcik vs De Souza runda II

KONIEC! DE SOUZA PODDAJE WÓJCIKA! FATALNY KONIEC WALKI DLA POLAKA!

Po końcówce pierwszej rundy wydawało się, że wygrana Wójcika to kwestia czasu, ale Souza najpierw świetnie trafił Polaka, położył go na ziemię i "udusił" mistrza FEN-u trójkątem założonym rękoma. Polak traci pas w pierwszej obronie.

Lepszego i krótszego podsumowania chyba nie znajdziemy...

A teraz już czas na walkę wieczoru! Mateusz Rębecki po raz szósty bronić będzie pasa mistrzowskiego FEN w kategorii lekkiej! Jego rywalem będzie Felipe Maia.

Rębecki vs Maia runda I

Zaczynamy walkę wieczoru!

Rębecki vs Maia runda I

KONIEC! SZE-SNA-ŚCIE SEKUND!

No i koniec, tyle, nie ma co zbierać. Rębecki poszedł do przodu, zarzucił rywala serią sierpowych, te w końcu zaczęły docierać do głowy rywala, który totalnie nie wiedział co z tym zrobić i upadł bezwładnie na matę.

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE