Jan Błachowicz

i

Autor: Instargram/janblachowicz/Tomasz Radzik/Super Express Jan Błachowicz

Jan Błachowicz ujawnia zaskakujące kulisy walki. Był o krok od porażki! Kibice tego nie dostrzegli

2022-05-20 9:09

Jan Błachowicz wrócił do organizacji UFC z efektowną wygraną! Były mistrz kategorii półciężkiej pokonał Aleksandara Rakicia przez kontuzję i niezdolność do dalszej walki. Polak powinien dostać teraz szansę walki o pas z wygranym czerwcowego starcia Teixeira – Prochazka. Błachowicz wyznał, że niewiele brakowało, a… przegrałby to starcie!

Czy Polska znów będzie miała mistrza organizacji UFC? To możliwe! Jan Błachowicz wygrał na ostatniej gali UFC Fight Night z Aleksandarem Rakiciem i jako pretendent do pasa numer 1 powinien dostać szansę starcia ze zwycięzcą pojedynku Glover Teixeira – Jiri Prochazka (11 czerwca w Singapurze). W programie „Koloseum” Jan Błachowicz wyznał, że niewiele brakowało, a… przegrałby walkę przez kontuzję oka.

Jan Błachowicz mógł przegrać z Rakiciem. Zaskakujące kulisy

Po jednym z pierwszych ciosów w walce na twarzy Polaka doszło do paskudnego rozcięcia. - Pękła mi skóra w miejscu, w którym jest kanał łzowy. Nic nie widziałem na lewe oko przez całą pierwszą rundę – opowiadał „Cieszyński Książę”. Błachowicz przyznał, że lekarz był bliski zakończenia tego starcia przez źle wyglądającą kontuzję.

- W przerwie walki była groza. Ostatecznie lekarz pozwolił walczyć. Po walce narożnik mówił, że niewiele brakowało do przerwania walki – dodawał Błachowicz w „Koloseum”.

NIE PRZEGAP! Przejmujące wyznanie córki Andrzeja Gołoty o rodzinie. Małżeństwo ukrywało prawdę przed dziećmi

Sonda
Czy Jan Błachowicz odzyska pas mistrza świata UFC?

Jan Błachowicz dostanie walkę o pas?

W rozmowie z „Super Expressem” jeszcze przed walką, Błachowicz przyznawał, że jego zdaniem to logiczne, że starcie z Rakiciem jest eliminatorem o pas. Do walki zapraszał go także Glover Teixeira, który w czerwcu na UFC 275 zmierzy się z Jirim Prochazką. W Singapurze stawką będzie pas kategorii półciężkiej.

Jan Błachowicz jest już po zabiegu operacji kontuzjowanego miejsca. Wstawiono mu rurkę pod oko. - Oko jest po zabiegu. Przez dwa tygodnie nie mogę podejmować żadnego wysiłku fizycznego - mówił.

NIE PRZEGAP! Przełomowa chwila w życiu Artura Szpilki! Nie ma już odwrotu, klamka zapadła

Jan Błachowicz przed walką z Rakiciem w UFC: Zwycięzca pretendentem do pasa?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze