KSW 52: Chalidow przegrał z Askhamem, Kołecki lepszy w starciu z Janikowskim i grad szybkich nokautów w Gliwicach

2019-12-07 23:14 KZ
KSW 52 - karta walk
Autor: Materiały prasowe KSW KSW 52 - karta walk

Podczas gali KSW 52 w Gliwicach nieudany powrót do oktagonu zaliczył Mamed Chalidow, który zdecydowanie przegrał na punkty ze Scottem Askhamem. W pojedynku byłych olimpijczyków Szymon Kołecki znokautował Damiana Janikowskiego. Na gali nie brakowało emocji od samego początku, a kibice byli świadkami nokautów już w pierwszych rundach. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo z gali KSW 52.

KSW 52 KARTA WALK:

Walka wieczoru:

kat. 85 kg: Mamed Chalidow (34-6-2, 14 KO, 16 SUB) - Scott Askham (18-4, 12 KO, 2 SUB) Zwycięstwo Askhama na punkty

Walka o tymczasowy pas kategorii piórkowej:

kat. 65,8 kg: Salahdine Parnasse (13-0, 2 KO, 4 SUB) - Ivan Buchinger (36-6, 8 KO, 22 SUB) Zwycięstwo Parsasse'a na punkty

Karta główna:

kat. 91,5 kg: Damian Janikowski (4-2, 3 KO, 1 SUB) - Szymon Kołecki (7-1, 7 SUB) Zwycięstwo Kołeckiego przez nokaut w II rundzie
kat. 56,7 kg: Karolina Owczarz (2-0, 1 SUB) - Aleksandra Rola (3-0, 1 KO) Zwycięstwo Owczarz w II rundzie przez duszenie
kat. 70,3 kg: Grzegorz Szulakowski (9-3, 2 KO, 3 SUB) - Shamil Musaev (13-0, 8 KO, 2 SUB) Zwycięstwo Musajewa przez nokaut w I rundzie
kat. 77,1 kg: Michał Michalski (7-4, 3 KO, 1 SUB) - Albert Odzimkowski (11-3, 3 KO, 7 SUB) Zwycięstwo Michalskiego przez nokaut w I rundzie
kat. 70,3 kg: Artur Sowiński (19-11, 6 KO, 7 SUB) - Vinicius Bohrer (16-7, 2 KO, 13 SUB) Zwycięstwo Sowińskiego przez nokaut w I rundzie
kat. 120,2 kg: Michał Włodarek (7-2, 3 KO, 1 SUB) - Srdan Marović (4-0, 4 KO) Zwycięstwo Włodarka przez nokaut w I rundzie
kat. 70,3 kg: Maciej Kazieczko (5-1, 2 KO) - Michael Dubois (11-6, 4 KO, 7 SUB) Zwycięstwo Kazieczki przez nokaut w I rundzie

Na żywo

KSW 52

Zapraszamy na relację na żywo z gali KSW 52. Początek o godzinie 19:00.

Przed nami szósta gala KSW w tym roku! Do klatki wraca Mamed Chalidow, co rozgrzewa kibiców. Chalidow w walce wieczoru zmierzy się ze Scottem Askhamem.

Bardzo ciekawie zapowiada się też starcie medalistów olimpijskich, Damiana Janikowskiego i Szymona Kołeckiego.

Już wiemy, kiedy odbędzie się kolejna gala! KSW 53 odbędzie się 21 marca w łódzkiej Atlas Arenie. Mariusz Pudzianowski, Roberto Soldić, Karol Bedorf w walkach wieczoru!

Już niedługo pierwszy pojedynek!  Michał Włodarek - Srđan Marović.

Włodarek - Marović

NOKAUT! Już w 39. sekundzie Włodarek trafił rywala i szybko zakończył walkę. Chorwat długo się nie podnosi. Zajmują się nim medycy.

Przed nami druga walka. Maciej Kazieczko - Michael Dubois! 

Kazieczko - Dubois

NOKAUT! Druga walka kończy się równie szybko co pierwsza. Potężny cios Polaka zakończył walkę już w 22. sekundzie. To był ciężki nokaut!

Dubois jest nieprzytomny! Zajmują się nim służby medyczne...

Dubois opuszcza oktagon na noszach.

Po walkach karty wstępnej czas na uroczyste otwarcie gali, a po niej na pojedynki z karty głównej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

What a KO!!! @michal_komar_wlodarek is back with a huge win! #KSW52 #TheRace

Post udostępniony przez KSW (@ksw_mma)

Za chwilę walka Michała Michalskiego z Albertem Odzimkowskim. 

Michalski - Odzimkowski

Michalski wygrywa w I rundzie! Na początku to Odzimkowski trafił kolanem, ale Michalski wstał i zasypał rywala ciosami. Twarz Odzimkowskiego zalała się krwią. Michalski dopadł rywala pod siatką i gradem ciosów zakończył pojedynek!

Trzy walki i trzy nokauty na KSW 52! Co za emocje!

Przed nami czwarta walka wieczoru, czyli pojedynek Artura Sowińskiego z Viniciusem Bohrerem.

Sowiński - Bohrer

Kolejny szybki nokaut! Mocne kopnięcie Sowińskiego kończy pojedynek. Brazylijczyk znokautowany po 52 sekundach!

Przed nami już pojedynek Karoliny Owczarz z Aleksandrą Rolą.

Owczarz - Rola

I runda wyrównana. Początek walki w klinczu. W stójce Rola próbowała wyprowadzać sierpowe, Owczarz zdołała jednak odpowiedzieć, trafiając rywalkę.

Owczarz - Rola

KONIEC! Już na początku Owczarz próbowała założyć gilotynę. Rola zdołała się obronić. W końcówce rundy Owczarz zdołała założyć duszenie nogami i Rola musiała poddać pojedynek!

Przed nami pojedynek Szamil Musajew - Grzegorz Szulakowski. 

Musajew - Szulakowski

KONIEC! Kolejny nokaut w pierwszej rundzie. Już po minucie i 17 sekundach Musajew trafił Szulakowskiego potężnym back-fistem.

Teraz czeka nas zaraz walka o tymczasowy pas kategorii piórkowej KSW 52: Salahdine Parnasse - Ivan Buchinger!

Parnasse - Buchinger

W końcu długi pojedynek! I runda bez wielkiej historii. Obaj zawodnicy próbowali kopnięć i ciosów w stójce. W drugiej rundzie Parnasse mocno trafił, co wstrząsnęło Słowakiem. Później Francuz poprawił kopnięciem. Trzecia runda była zdecydowanie spokojniejsza. W czwartej Parnasse przeszedł do większej ofensywy. Po Słowaku było widać trudy walki, jednak wytrzymał do końca starcia. Parnasse nie był w stanie zakończyć walki przed czasem, ale zdecydowanie wygrał na punkty.

Jednogłośna decyzja sędziów! Parnasse wygrywa walkę!

Przed nami walka Janikowski - Kołecki!

Janikowski - Kołecki

I runda: Zacięta walka. Już po pierwszym starciu widać duże zmęczenie u obu zawodników. Zarówno Kołecki, jak i Janikowski próbowali obaleń i szczęścia w parterze.

KONIEC! Kołecki powalił Janikowskiego i zasypał go gradem ciosów! Janikowski nie zdołał się uratować. Nokaut w drugiej rundzie.

Przed nami już tylko walka wieczoru. Chalidow - Askham 

Scott Askham już w oktagonie.

ZACZYNAMY

Chalidow - Askham 

I runda rozpoczęła się od szybkiego zejścia do parteru. Askham kontrolował sytuację z góry. Miał przewagę, ale Chalidow spokojnie zdołał się obronić.

Chalidow - Askham

II runda: Anglik szybko powalił Chalidowa i wygrał pozycję. Powoli rozbijał Chalidowa zyskując coraz większą przewagę. Chalidow nie miał za bardzo atutów, aby zagrozić rywalowi.

Chalidow - Askham

III runda: Chalidow zaczął od serii ciosów, ale nie zrobiły one wrażenia na Angliku, który szybko przeniósł walkę do parteru. Askham docisnął Chalidowa do siatki i zadawał kolejne ciosy. Zdecydowana przewaga Anglika we wszystkich rundach. Na pewno wygra na punkty. Ale poczekajmy ma oficjalny werdykt.

Askham jednogłośnie wygrał na punkty!

Chalidow: Dziękuję, że jesteście tutaj. Pomimo, że przegrałem, jestem szczęśliwym człowiekiem, mam was. Cały czas próbuję mierzyć się z najlepszymi, ale coś mi się nie udaję. Ale ja jeszcze pokażę, to będzie moja druga młodość.