Poznaliśmy kartę walk KSW 56. Walka wieczoru ZELEKTRYZUJE fanów MMA

2020-10-26 22:12 ŁOLI
Michał Materla, KSW
Autor: East News Michał Materla

Dopiero zaczęły opadać emocje po ostatniej gali KSW, która sygnowana była numerem 55, a federacja już poinformowała o kolejnych starciach, które odbędą się w połowie listopada 2020 roku. Jak zwykle, przy okazji kolejnych gal, tak i tym razem walka wieczoru z pewnością zelektryzuje fanów mieszanych sztuk walki. Prosto z KSW 55, do oktagonu wejdzie Michał Materla, który tym razem zmierzy się w limicie kategorii średniej z mistrzem kategorii półśredniej, Roberto Soldiciem.

Echa ostatniej gali KSW dopiero zaczynają cichnąć, a fani mieszanych sztuk walki już mogą z niecierpliwością wyczekiwać kolejnego, tym razem oznaczonego numerem 56 święta MMA. Federacja KSW poinformowała bowiem, że 14 listopada 2020, Michał Materla zmierzy się w walce wieczoru z Roberto Soldiciem, mistrzem kategorii półśredniej. Pojedynek ten staje się jeszcze większym hitem z uwagi na fakt, że Materla wraca do oktagonu prosto z gali KSW 55, gdzie walczył z Aleksandarem Ilicem. Pojedynek z Serbem zakończył się zwycięstwem Polaka po tym, jak zmusił on sędziego do przerwania walki. Soldic z kolei wejdzie do klatki po raz szósty w swojej historii występów w KSW. Do tej pory mierzył się on z Borysem Mańkowskim, Dricusem du Plessisem, Viniciusem Bohrerem, Krystianem Kaszubowskim oraz Michałem Pietrzakiem. Co ciekawe, tylko ostatni z nich był w stanie wytrzymać z Chorwatem w oktagonie do końca walki. 

KARTA WALK

Do tej pory poznaliśmy parę, która zmierzy się w walce wieczoru. Ponadto na najbliższej gali wystąpią również Tomasz Narkun oraz Karolina Owczarz, który swoich rywali poznają niebawem. Gala KSW 56 odbędzie się 14 listopada 2020 roku. Dostęp do transmisji będzie dostępny jedynie w formie PPV.

Walka wieczoru

83,9 kg/185 lb: Michał Materla (29-7, 10 KO, 13 Sub) vs Robert Soldić (17-3, 14 KO, 1 Sub)

Walka o pas kategorii półciężkiej

93 kg/205 lb: Tomasz Narkun (17-3, 3 KO, 13 Sub) vs TBA

56,7 kg/125 lb: Karolina Owczarz (3-0, 2 Sub) vs TBA

Najnowsze