PRIME MMA 5 KARTA WALK. PRIME 5 KOLEJNOŚĆ WALK kto walczy na gali PRIME MMA 5? Lista walk Prime Show MMA 5

i

Autor: PRIME MMA PRIME MMA 5 KARTA WALK. PRIME 5 KOLEJNOŚĆ WALK kto walczy na gali PRIME MMA 5? Lista walk Prime Show MMA 5

Freak-fightowe show

PRIME MMA 5 KOLEJNOŚĆ WALK. PRIME 5 KARTA WALK. PRIME MMA 5 kto walczy? Lista walk PRIME MMA 5

2023-07-01 18:18

PRIME MMA 5 KOLEJNOŚĆ WALK. PRIME 5 KARTA WALK. PRIME MMA 5 kto walczy? Lista walk PRIME MMA 5. Na to wydarzenie fani freak-fightów czekają od kilku miesięcy. Federacja Prime Show MMA wraca z piątą galą, która odbędzie się już w sobotę (1 lipca) we wrocławskiej hali Orbita. W walce wieczoru zmierzą się "Don Kasjo" i zawodowiec Dominik Zadora, ale wcześniej do klatki wejdą m.in. Paweł Jóźwiak i Jacek Murański. Poniżej poznasz pełną kartę walk PRIME 5. PRIME MMA 5 KOLEJNOŚĆ WALK PRIME 5 KARTA WALK kto walczy na gali PRIME MMA 5 dzisiaj 01.07

Karta walk PRIME MMA 5 kolejność walk PRIME 5:

Walka wieczoru:

 • Don Kasjo vs Dominik Zadora - boks w małych rękawicach

Extra fight (jeżeli Jóźwiak wygra z Murańskim):

 • Paweł Jóźwiak vs Red

Karta główna:

 • Bagieta vs Jaś Kapela
 • Adrian Cios vs Magical Jr
 • Paweł Jóźwiak vs Jacek Murański
 • Ewa Piątkowska vs Puszbarbie - boks
 • Łukasz Lupa vs Wielki Bu
 • Ztrolowany vs Tarzan
 • Grzegorz "Szuli" Szulakowski vs Paweł "Trybson" Trybała
 • Łukasz Karpiński vs The Karpi
 • Hunter vs Kacper "Polish Machine" Miklasz - K-1, małe rękawice
 • Tomasz Olejnik vs "Czarny Polak"

PRIME MMA 5

Witamy w relacji na żywo z gali PRIME MMA 5. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 20:00. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z gali PRIME MMA 5!

Trochę musieliśmy poczekać na kolejną galę organizowaną przez PRIME MMA. Ostatni raz wydarzenie tej federacji miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku, ale po ponad pół roku oczekiwania PRIME MMA wraca! I to z nie byle jaką galą, bo na PRIME MMA 5 powinno dziać się naprawdę dużo. Zwłaszcza, że przed nami aż dwanaście pojedynków.

Ale to kilka z nich przykuwa szczególną uwagę. Obojętnie nie można przejść przede wszystkim obok starcia Pawła Jóźwiaka z Jackiem Murańskim. "Muran" wraca do klatki MMA po wielu miesiącach przerwy i tragicznych wydarzeniach w jego życiu. Wielu fanów zastanawia się, czy Murański w końcu będzie w stanie odnieść zwycięstwo.

Co więcej, Paweł Jóźwiak może stoczyć dzisiaj aż dwa pojedynki. Jeśli wygra z Murańskim, po kilkunastu minutach przerwy będzie krzyżował rękawice z Ernestem "Redem" Ivandą. Ale warunek konieczny to właśnie zwycięstwo w pierwszym starciu Jóźwiaka.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez PRIME SHOW MMA (@primemma.pl)

Zwieńczeniem dzisiejszego wieczoru będzie kolejna walka Kasjusza "Don Kasjo" Życińskiego. Włodarz PRIME MMA zmierzy się z trudnym przeciwnikiem, bo Dominik Zadora odnosił sukcesy w kickboxingu. Don Kasjo miał już jednak w swojej przeszłości bardziej utytułowanych rywali.

Ciekawie zapowiada się również starcie... kobiety z mężczyzną. Ewa Piątkowska podjęła się tego szalonego wyzwania i dziś zawalczy z Adrianem "Puszparbie" Salwą, który jest o kilkadziesiąt kilogramów cięży od byłej mistrzyni w pięściarstwie.

Czas na pierwszą walkę! Tomek Olejnik vs. Ronaldo "Czarny Polak" Miranda!

Olejnik vs. Miranda

Zaczynamy!

Olejnik vs. Miranda I runda

KONIEC WALKI! Ależ ruszył "Czarny Polak". Zasypał rywala ciosami, to był prawdziwy huragan! Olejnik padł na deski, ale zdołał się jakoś uratować i z parteru pojedynek wrócił do stójki. Ale zaledwie na kilkadziesiąt sekund, bo po chwili Olejnik znów był na plecach. Miranda doszedł do dosiadu i znów okładał przeciwnika z góry. Sędzia po chwili przerwał pojedynek!

Błyskawicznie przechodzimy do drugiego dzisiejszego pojedynku. Kacper "Polish Machine" Miklasz vs. Daniel "Hunter" Więcławski!

Miklasz vs. Więcławski

Zaczynamy!

Miklasz vs Więcławski I runda

KONIEC WALKI! Więcławski naciskał od początku, próbował zepchnąć rywala do klatki i poniekąd mu się to udawało. Ale po kilkudziesięciu sekundach Miklasz odwinął się sierpowym w wymianie ciosów i trafił niebywale mocnym prawy idealnie w szczękę rywala. Więcławski padł jak kłoda i długo się nie podnosi.

W klatce pojawiły się nawet służby medyczne, ale wydaje się, że ze zdrowiem Więcławskiego wszystko jest w porządku.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez PRIME SHOW MMA (@primemma.pl)

Czas na otwarcie karty głównej gali PRIME MMA 5.

Zawodnicy zaprezentowani. Za chwil kilka kolejny pojedynek dzisiejszej gali.

Wracamy do walk! Łukasz Karpiński kontra Damian “The Karpi" Kasprzak!

Karpiński vs. Kasprzak

Zaczynamy!

Karpiński vs. Kasprzak I runda

Karpiński zaczął od niskich kopnięć, które dochodziły do celu. The Karpi odwinął się pięknym prawym prostym, a chwilę później popisał się kapitalnym rzutem i Karpiński wylądował na plecach. Kasprzak mocno pracował nad dojściem do dosiadu i prawie udało mu się rozpuścić ręce. Po chwili "klejenia się" przez Karpińskiego, The Karpi zaczął okładać przeciwnika, ale dał się oszukać i walka wróciła do stójki. Karpiński choć oddychał z trudem, wciąż szukał kopnięć. Pod koniec rundy znów dał się sprowadzić do parteru.

Karpiński vs. Kasprzak II runda

KONIEC WALKI! Kasprzak nieustannie szukał zejścia do parteru. Teraz jego rywal lepiej się przed tym bronił i walka długo zostawała w stójce. Po jednej nieudanej akcji Karpińskiego The Karpi zdołał powalić przeciwnika i znów dominował z góry. Kasprzak ponownie miał dosiad i ponownie okładał Karpińskiego z góry. Sekundę przed gongiem sędzia postanowił przerwać pojedynek!

Nie zwalniamy tempa! Czas na starcie Grzegorz "Szuli" Szulakowski vs Paweł "Trybson" Trybała!

Szulakowski vs. Trybała

Zaczynamy!

Szulakowski vs. Trybała I runda

Walka błyskawicznie przeszła do parteru. Trybson próbował ze wszystkich sił zapiąć gilotynę. Szulakowski zdołał się uratować i miał pozycję z góry. Trybała nie próżnował jednak z pleców i wyprowadzał sporo ciosów. Szuli dobrze kontrolował swoją pozycję. Pytanie, ile sił kosztowała Trybsona tak aktywna obrona z dołu.

Szulakowski vs. Trybała II runda

KONIEC WALKI! Trybson ponownie próbował pójść po gilotynę i rywal błyskawicznie skontrował. Po chwili zawodnicy byli w pozycji północ-południe, a następnie Szuli przeszedł do bocznej. Tym razem Trybała z tej płaszczyzny nie mógł zadawać ciosów, bo jego ręce były w zasadzie wyłączone. Zdołał jednak wyjść z tej pozycji i kotłowało się pod siatką. Role potem się odwróciły, bo to Szulakowski chciał iść po gilotynę. Choć to mu się nie udało, rozciągnął rywala w parterze, wyłączył jego ręce i okładał z góry. Sędzia przerwał starcie.

To będzie pojedynek wagi ciężkiej! Sebastian "Ztrolowany" Nowak vs. Mateusz "Tarzan" Leśniak!

Nowak vs. Leśniak

Zaczynamy!

Nowak vs. Leśniak I runda

Ztrolowany próbował kopnięć na początku. Rywal dobrze odczytywał te zamiary i odskakiwał w odpowiednich momentach. Tarzan był jednak nieco pasywny i nie decydował się na wyprowadzanie ciosów, cały czas był na wstecznym i to Nowak narzucał tempo. Leśniak zdecydował się po półtorej minuty ruszyć, ale... trafił Nowaka palcem w oko. Po wznowieniu pojedynku znów nie było zbyt wiele walki, aż uwagę zawodnikom zwrócił sędzia. Pod koniec starcia zrobiło się niego aktywniej, ale na razie wciąż bojaźliwie i Nowak i Leśniak.

Nowak vs. Leśniak II runda

KONIEC WALKI! Nieco odważniej ruszył na początku drugiego starcia Tarzan. Wydaje się, że trafił jednym ciosem rywala. Następnie przyciskał Ztrolowanego do siatki i po jednym ciosie Nowak runął na deski. Tarzan starał się dokończyć dzieła, jednak uderzał w tył głowy przeciwnika, na co zareagował sędzia. Ztrolowany ponownie miał chwilę, aby dojść do siebie. Ztrolowany nie mógł ustać na nogach i sędzia zakończył pojedynek. No contest.

Oby kolejna walka była zdecydowanie lepsza. Łukasz Lupa vs. Patryk "Wielki Bu" Masiak!

Lupa vs. Masiak

Zaczynamy!

Lupa vs. Masiak I runda

Wydawało się, że zawodnicy ruszą mocno na siebie, ale pierwsze kilkadziesiąt sekund było dość spokojnych. Dopiero po chwili obaj podkręcili tempo, a Lupa przyjął dwa ciosy na szczękę. Wielki Bu dociskał następnie rywala do siatki. Lupie udało się rozerwać klincz. Jednak znów przyjmował ciosy. Lupa chciał zejść po nogi i nadział się na kontratak i musiał radzić sobie w parterze z pleców. Masiak tuż przed gongiem rozpuścił ręce i nie zdążył przed końcem rundy.

Lupa vs. Masiak II runda

KONIEC WALKI! Tym razem Wielki Bu od początku starcia próbował atakować Lupa popełnił ten sam błąd co kilkadziesiąt sekund wcześniej. Poszedł po nogi, Wielki Bu w idealnym momencie odrzucił biodra i zyskał przewagę. W dodatku Lupa z mocno rozbitym łukiem brwiowym był duszony... klatką piersiową. W końcu Lupa odklepał.

A teraz walka niebywale oryginalna. Kobieta kontra mężczyzna. Adrian "Puszbarbie" Salwa vs. Ewa Piątkowska!

Salwa vs. Piątkowska

Zaczynamy!

Salwa vs. Piątkowska I runda

Ostro ruszył Salwa. Szarżował niebywale i Piątkowska musiała uciekać i unikać ciosów. Potrafiła przy tym wyprowadzać sierpowe. Była mistrzyni mocno pracowała na nogach i robiła sporo kilometrów w klatce. Puszbarbie pod koniec rundy raz jeszcze przypuścił atak. Nie do końca skuteczny.

Salwa vs. Piątkowska II runda

Nie jest to najbardziej intensywna walka tego wieczoru. Piątkowska mocno pracuje na nogach, świetnie unika coraz rzadszych ciosów rywala i potrafi się odgryźć. Jeden mocny prawy sierpowy dotarł do szczęki Salwy.

Salwa vs. Piątkowska III runda

KONIEC WALKI! Puszbarbie szukał tego jednego ciosu, który mógłby znokautować Piątkowską. Ta z kolei wiedziała, jak unikać jakichkolwiek sierpowych wyprowadzanych przez przeciwnika. I niezmiennie umiejętnie kontrowała. Więcej w tej walce Piątkowska biegała niż boksowała. Czas na pierwszą decyzję sędziów tego wieczoru.

Ewa Piątkowska wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Czas na pojedynek, na który czekamy chyba wszyscy. Paweł Jóźwiak kontra Jacek Murański!

Jóźwiak vs. Murański

Zaczynamy!

Jóźwiak vs. Murański I runda

Murański zaczął od kopnięcia, ale przewrócił się. Jóźwiak chciał to wykorzystać, jednak Muran szybko się pozbierał z parteru. Bardziej agresywny był starszy z zawodników, który wyprowadzał zamaszyste sierpowe. Jóźwiak spokojnie, ale w końcu trafił i Murański padł po sierpowym! Prezes FEN dopadł do rywala, okładał go ciosami. Muran ponownie pokazał, że ma twardą głowę i zdołał wyjść z opresji. Jóźwiak do końca rundy miał przewagę.

Jóźwiak vs. Murański II runda

Mocno rozbity po pierwszej rundzie był Murański i jego twarz zalała się krwią. Od początku drugiego starcia znów jednak ruszył, bo zauważył, że Jóźwiak oddycha ciężko. Tempo walki zdecydowanie spadło. Muran "kąsał" niskimi kopnięciami. Prezes FEN szukał prawego prostego i nie mógł znaleźć. Pod koniec rundy doszło do prawdziwej jatki pod siatką Kilka łokci wylądowała na twarzy starszego z zawodników. Murański nadal jednak nie padł na deski!

Jóźwiak vs. Murański III runda

KONIEC WALKI! Runda ponownie zaczęła się spokojnie. Murański podobnie jak wcześniej szukał niskich kopnięć i skrócenia dystansu. Jóźwiak nieustannie czekał na wyprowadzenie prawego prostego. Ku zaskoczeniu wielu walka rozegrała się na pełnym dystansie i poczekamy na werdykt sędziów.

Paweł Jóźwiak wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Nie będzie walki Adriana Ciosa vs. Łukasz “Magical Jr" Malankowski! Pierwszy z nich odmówił walki!

Cóż... Przechodzimy dalej. Jaś Kapela vs. Michał "Bagieta" Gorzelańczyk!

Kapela vs. Gorzelańczyk

Zaczynamy!

Kapela vs. Gorzelańczyk I runda

Od razu ruszył Bagieta i wyprowadzał kolejne ciosy. Kapela musiał klinczować i niespodziewanie mógł zapiąć gilotynę. Gorzelańczyk zdołał się oswobodzić i panowie kotłowali się w parterze. Bagieta doszedł do takiej pozycji, w której miał przewagę nad rywalem i wyprowadzał ciosy na głowę. Jednocześnie próbował dźwigni na ręce Kapeli.

Kapela vs. Gorzelańczyk II runda

Druga runda zaczęła się nieco spokojniej. Przewaga wciąż jednak należała do Bagiety, który trafiał prawym sierpowym i twarz Kapeli już mocno obita. Kapela również próbował wyprowadzać sierpowe. Te były jednak bardzo niecelne. Pod koniec rundy Bagieta musiał bronić się przed sprowadzeniem do parteru, co nie było sprawą łatwą. Gorzelańczykowi udało się jednak wybronić.

Kapela vs. Gorzelańczyk II runda

KONIEC WALKI! Jaś Kapela nie wychodzi do trzeciej rundy!

Przed nami przedostatnia walka wieczoru. W klatce raz jeszcze zobaczymy Pawła Jóźwiaka. Tym razem w starciu z Ernestem “RED" Ivandą.

Jóźwiak vs Ivanda

Zaczynamy!

Jóźwiak vs Ivanda I runda

KONIEC WALKI! Błyskawicznie rozstrzygnął to Jóźwiak! Po kilkudziesięciu sekundach trafił prawym sierpowym, RED runął na deski i został zasypany lawiną ciosów. Sędzia musiał przerwać pojedynek.

Nadszedł czas na walkę wieczoru! Kasjusz "Don Kasjo" Życiński vs. Dominik “Japoński Drwal" Zadora!

Życiński vs Zadora

Zaczynamy!

Życiński vs Zadora I runda

Całkiem odważnie zaczął Zadora, który wyprowadził dwa mocne prawe sierpowe. Jeden z nich przedarł się przez gardę Don Kasjo. Życiński starał się napierać, spychać przeciwnika do defensywy. Robił to jedynie wizualnie, bo Zadora wyprowadzał celne ciosy zwłaszcza na korpus. Do szczęki Don Kasjo doszedł również prawy podbródkowy.

Życiński vs Zadora II runda

Może imponować siła, z jaką ciosy wyprowadza Zadora. Do Kasjo wciąż ma szczelną gardę, ale ciosy przyjmowane na ręce też mogą mieć swoje konsekwencje w przyszłości. Pod koniec starcia Życiński nieco przyspieszył i przeciwnik zaczął częściej klinczować.

Życiński vs Zadora III runda

KONIEC WALKI! ZADORA WYGRYWA! Zdecydowanie podkręcił tempo Życiński i... nadział się na potworną kontrę! Został trafiony lewym sierpowym i był liczony. Po chwili Zadora ruszył wściekle na rywala i raz jeszcze posłał go na deski. Lekarze w klatce, dopuścili Don Kasjo do walki, ale długo to nie potrwało. Zadora zasypał rywala ciosami i sędzia przerwał walkę!

To wszystko z naszej strony! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl. Dobranoc!

PRIME MMA 5 KOLEJNOŚĆ WALK. Lista walk na PRIME MMA 5 KTO WALCZY?

Fani federacji Prime Show MMA musieli trochę poczekać na piątą galę. Ostatni raz ta organizacja zorganizowała wydarzenie w listopadzie zeszłego roku, ale już 1 lipca wróci z przytupem. Pełniący obowiązki włodarza Kasjusz "Don Kasjo" Życiński ponownie wejdzie do klatki i kolejny raz w karierze zmierzy się z zawodowcem. Tym razem jego rywalem będzie Dominik "Japoński Drwal" Zadora, który jest jednym z najbardziej uznanych kickboxerów w Polsce. Walka wieczoru odbędzie się na zasadach boksu w małych rękawicach, co zwiastuje olbrzymie emocje, które już wcześniej będą sięgać zenitu. Na PRIME 5 zaplanowano aż 12 pojedynków, ale extra fight zależy od wyniku głośnej walki Pawła Jóźwiaka z Jackiem Murańskim.

PRIME 5 KARTA WALK PRIME MMA 5 jakie walki na PRIME MMA 5?

Prezes FEN zmierzy się z "Muranem" w drugim co-main evencie gali i jeśli wygra, a jego stan będzie na to pozwalał, stoczy bonusową walkę z raperem Ernestem "Red" Ivandą. Innym elektryzującym starciem jest drugi z co-main eventów czyli długo wyczekiwana konfrontacja lewicowego aktywisty Jasia Kapeli z popularnym "Bagietą". Ich konflikt ciągnie się od wielu miesięcy, a już 1 lipca w hali Orbita wyjaśni się raz na zawsze. Na PRIME MMA 5 dojdzie też do kontrowersyjnego pojedynku kobiety z mężczyzną. Była mistrzyni świata w boksie Ewa Piątkowska zmierzy się z cięższym o ok. 50 kg "Puszbarbie"!

Karta walk PRIME MMA 5 kolejność walk PRIME 5:

Walka wieczoru:

 • Don Kasjo vs Dominik Zadora - boks w małych rękawicach

Extra fight (jeżeli Jóźwiak wygra z Murańskim):

 • Paweł Jóźwiak vs Red

Karta główna:

 • Bagieta vs Jaś Kapela
 • Adrian Cios vs Magical Jr
 • Paweł Jóźwiak vs Jacek Murański
 • Ewa Piątkowska vs Puszbarbie - boks
 • Łukasz Lupa vs Wielki Bu
 • Ztrolowany vs Tarzan
 • Grzegorz "Szuli" Szulakowski vs Paweł "Trybson" Trybała
 • Łukasz Karpiński vs The Karpi
 • Hunter vs Kacper "Polish Machine" Miklasz - K-1, małe rękawice
 • Tomasz Olejnik vs "Czarny Polak"
Sonda
Kto wygra walkę Jóźwiak - Murański na PRIME MMA 5?
Listen on Spreaker.
Najnowsze