Tak Jan Błachowicz wyglądał załamany po porażce! Bolesne chwile wojownika [WIDEO]

2021-10-31 8:44

Jan Błachowicz w sobotnią noc przegrał w Abu Zabi z Gloverem Teixeirą. Ten rezultat kosztował go utratę mistrzowskiego pasa organizacji UFC. Nie dziwi zatem, że "Cieszyński Książe" pod względem sportowym mógł być załamany. Nie ukrywał tego także swoim wyrazem twarzy opuszczając klatkę po uznaniu wyższości rywala.

Jan Błachowicz był faworytem pojedynku z Gloverem Teixeirą. Eksperci i kibice spodziewali się, że Polak upora się z o cztery lata starszym Brazylijczykiem i ponownie obroni mistrzowski pas wagi półciężkiej organizacji UFC, który wywalczył we wrześniu ubiegłego roku. Niestety jednak wydarzenia wymknęły się spod kontroli polskiego zawodnika. Doprowadziły do tego, że w drugiej rundzie "Cieszyński Książę" odklepał i uznał wyższość swojego przeciwnika.

Zobacz też: Załamany Jan Błachowicz po porażce na UFC 267: Nie byłem dziś mistrzem!

Teixeira od samego początku walki układał ją na swoją korzyść. Polak został szybko sprowadzony do parteru, a następnie Brazylijczyk robił co mógł, aby zmiękczyć jego opór. W drugiej rundzie triumf zawodnika z Kraju Kawy stał się faktem, a Janowi Błachowiczowi pozostało rozczarowanie. Malowało się one z twarzy Polaka, gdy ten opuszczał klatkę po uznaniu wyższości przeciwnika.

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?

Po tej trudnej nocy Jan Błachowicz wkrótce będzie musiał zmierzyć się z kolejnymi myślami po swojej porażce z Gloverem Teixeirą. Teraz Polak z pewnością potrzebuje nieco odpoczynku, aby następnie podjąć kolejne wyzwania i starać się rozprawić w przyszłości z innymi rywalami.

Polska - Reszta Świata w rytmie latino. Mateusz Borek przedstawia kartę gali MB Boxing Night 10
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze