Adam Małysz

i

Autor: Instagram/ adammalyszofficial Adam Małysz

wszystko ujawnił

Adam Małysz ujawnił wielką tajemnicę skoczków. To ma ogromne znaczenie przed zawodami, wielu nie miało o tym pojęcia

2023-01-02 16:59

Świat skoków narciarskich kryje przed kibicami jeszcze wiele tajemnic pomimo tego, że dyscyplina ta cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju. Adam Małysz w ostatnim czasie uchylił rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o jeden z ważniejszych aspektów kariery skoczków, czyli opowiedział nieco o diecie zawodników. Okazuje się, że jeden szczegół ma ogromne znaczenie.

Kiedy tylko startuje sezon Pucharu Świata, wielu Polaków z zapartym tchem śledzi poczynania polskich skoczków, którzy dają swoim kibicom wiele powodów do radości. Na formę zawodników składa się jednak wiele czynników, o czym wiele osób może nie mieć bladego pojęcia. W swoim ostatnim wywiadzie Adam Małysz opowiedział trochę nie tylko o sobie i o tym, jaki sposób znalazł na radzenie sobie z popularnością, ale przy okazji uchylił rąbka tajemnicy jeśli chodzi o dietę skoczków. Punktem wyjścia byłą oczywiście sławna już bułka z bananem. 

Adam Małysz opowiedział, jakie znaczenie ma dieta skoczka. Prezes PZN zdradził sekret skoczków

To, jak skoczkowie się odżywiają i prowadzą ma oczywiście ogromne znaczenie na to, jak daleko będą skakać podczas kolejnych zawodów i pod tym względem ta dyscyplina nie różni się zbytnio od innych sportów. Ogromne znaczenie ma jednak to, ile czasu zawodnicy spędzają na skoczni, m.in. na treningach w zależności od tego, ich dieta musi być odpowiednio zbilansowana. 

Adam Małysz ujawnił wielką tajemnicę skoczków. To ma ogromne znaczenie przed zawodami, wielu nie miało o tym pojęcia

To jest bardzo indywidualna sprawa. Każdy z zawodników wie co może i jak może. Jeśli ktoś spędza dużo czasu na skoczniach, to ważne są węglowodany - powiedział goszcząc w "Faktach po Faktach" przed kilkoma dniami prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Odpowiednie odżywianie to nie gwarancja sukcesu, jednak jedna ze składowych, które przekładają się na późniejszy sukces skoczka. 

Zobaczcie, jak wygląda dom Adama Małysza, klikając w galerię zdjęć poniżej

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Turniej Czterech Skoczni 2022/23?
Najnowsze