Dawid Kubacki, Halvor Egner Granerud, Stefan Kraft

i

Autor: Cyfrasport Dawid Kubacki, Halvor Egner Granerud, Stefan Kraft

Apoloniusz Tajner nie traci optymizmu na półmetku zimowego sezonu: - Rywale nam nie odlecieli

2023-01-25 16:17

Sapporo nie okazało się tym razem szczęśliwe dla polskich skoczków. W trzech konkursach wywalczyli tylko jedno miejsce na podium (Dawida Kubackiego w pierwszym z nich). Czyżby w połowie sezonu rywale uzyskiwali przewagę nad naszymi reprezentantami?

- Nic takiego – uspokaja Apoloniusz Tajner (68 l.), były prezes PZN. - Nie jestem rozczarowany tym, co wydarzyło się w Sapporo. W dodatku czwarty dzień pobytu w innej strefie czasu robi się niekorzystny dla niektórych. Uważam, że wszystko jest w porządku. A najważniejsze, że naszym skoczkom dobrze wychodzi odejście z progu. Brak jedynie ustabilizowanego piątego zawodnika w drużynie. Wprawdzie zwyżkuje forma Olka Zniszczoła, ale widać oznaki zmęczenia u Pawła Wąska.

Dawid Kubacki pozostaje światowym liderem jeszcze od letniego Grand Prix. Ale jego przewaga mocno topnieje, Czy wytrwa do końca sezonu?

- Jestem spokojny o Dawida - mówi współautor sukcesów Adama Małysza. - Skacze równo i powtarzalnie. On sam wprawdzie mówił, że nie było ostatnio tak dobrze, ale kiedy nie trafi w dobre warunki, trudno żeby wyszedł z tego świetny wynik. W jego wejściu w próg i potem w powietrze nie ma błędów.

Apoloniusz Tajner, Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Apoloniusz Tajner, Kamil Stoch

Zdaniem byłego trenera kadry wyjątkowego pecha do warunków atmosferycznych ma w tym sezonie Kamil Stoch.

- Los daje mu dobre warunki tylko w połowie skoków. Gdyby raz trafił w bardzo dobre warunki, a raz w średnie, już teraz w jego zasięgu byłoby zwycięstwo w konkursie. Trafia w próg bez spóźnień, ma też z progu mocne odejście w powietrze. Brakuje tylko „błysku” w tym odejściu. Ale jest już blisko tego. Nie odpowiem, kiedy wygra czterdziesty pucharowy konkurs, jednak myślę, że wygra go jeszcze tej zimy. A technika, z jaką skacze, pozwala myśleć o tym także w odniesieniu do lotów (najbliższe w ten weekend, w Bad Mitterndorfie – red.).

Norweg Granerud depcze już po piętach Dawidowi Kubackiemu. W czołówce się zagęściło.

- Przebudził się Kobayashi, odzyskał dynamikę, a też na pewno pomógł mu wcześniejszy powrót z Europy do Japonii przed Pucharem Świata. Teraz jednak Europa wraca do siebie i tutaj zamuleni mogą być Japończycy. Rozkręcił się Stefan Kraft – mówi Tajner. - Widać swobodę u Andreasa Wellingera. Jest odświeżony po kontuzji, która odebrała mu prawie dwa lata. A o Polakach powtórzę, że na tym etapie sezonu cieszy mnie to, co jest. Naprawdę dobrze skaczą.

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany