Dawid Kubacki

i

Autor: Cyfra Sport Dawid Kubacki

MŚ w Planicy

Dawid Kubacki o tym nie wiedział! Polak był zaskoczony po konkursie drużynowym

2023-03-04 19:32

Reprezentacja Polski nie zdołała zdobyć medalu podczas drużynowego konkursu na mistrzostwach świata w Planicy. Podopieczni Thomasa Thurnbichlera skończyli rywalizację na czwartej pozycji. Najlepszą drużyną okazała się Słowenia, która wyprzedziła Norwegię oraz Austrię. Po zakończonych zawodach Dawid Kubacki nie krył zdziwienia na temat obniżonej belki przed ostatnim skokiem.

Dawid Kubacki mistrzostwa świata w Planicy zakończył z brązowym medalem. 32-latek w piątkowym konkursie indywidualnym rzutem na taśmę wyprzedził zajmującego trzecią pozycję Halvora Egnera Graneruda i mógł cieszyć się ze zdobycia brązowego krążka. Reprezentacja Polski przed rywalizacją drużynową była stawiana w roli jednego z faworytów. Od samego początku zawody były na bardzo wysokim poziomie, jednak podopieczni Thomasa Thurnbichlera minimalnie odstawali od pierwszej "3", czyli Słowenii, Norwegii oraz Austrii. W pewnym momencie przed "Biało-Czerwonymi" byli także Niemcy. Ostatecznie po złoty medal sięgnął zespół z Anze Laniskiem na czele. Szkoleniowiec Polaków przed ostatnim skokiem Kubackiego postanowił obniżyć belkę o dwie, aby spróbować walkę z trzecią Austrią, jednak zabrakło odległości, aby móc sięgnąć po brązowy medal.

Dawid Kubacki dowiedział się o tym po konkursie! Polak nie uzgodnił tego z trenerem

Zaraz po konkursie głos zabrał Kubacki, który zdziwił się faktem, że to Thurnbichler podjął decyzję o obniżeniu belki. - Nawet nie wiedziałem, że to trener zdecydował o obniżeniu belki. Myślałem, że to decyzja jury. Ale widocznie taki był plan. Będziemy musieli o tym porozmawiać, ale najpierw muszę obejrzeć powtórkę. W moim odczuciu na progu było wszystko okej. Ale widocznie więcej się nie dało. Nie pomagał też wiatr, który sprawił, że trudno było odlecieć - podsumował 32-latek.

Polak odniósł się także do wyniku, jaki osiągnęli "Biało-Czerwoni". - Czy czujemy rozczarowanie? Oczywiście, że tak. Było nas stać na walkę. I walczyliśmy, ale bez powodzenia. Czwarte miejsce jest zawsze przykre. Szczególnie przykro mi z uwagi na Kamila Stocha i Olka Zniszczoła, że wyjadą z mistrzostw bez medali. Ale tak potoczył się konkurs - przekazał Kubacki. 

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Piotr Żyła po zdobyciu MŚ
Listen on Spreaker.
Najnowsze