Maryna Gąsienica-Daniel

Autor: FACEBOOK Maryna Gąsienica-Daniel

Dobry wynik polskiej alpejki. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła swoje najlepsze miejsce w MŚ

2021-02-15 15:07

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 12. miejsce w kombinacji podczas mistrzostw świata w Cortina d'Ampezzo. Polka po stosunkowo wolnym pokonaniu trasy supergiganta, pewnie i w bardzo dobrym tempie przejechała slalom. Triumfowała jedna z wielkich faworytek, amerykańska gwiazda Mikaela Shiffrin. Srebro dla Słowaczki Petry Vlhovej, a brąz zgarnęła Szwajcarka Michelle Gisin.

Największego pecha miała liderka po pierwszej konkurencji, Włoszka Federica Brignone. Już na trzeciej tyczce slalomu wyleciała z trasy i zaprzepaściła szanse. Jak się okazało, trasa slalomowa była niezwykle selektywna i już samo ukończenie okazywało się wyczynem nie lada. Gąsienica-Daniel w supergigancie zajęła dopiero 23. miejsce ze stratą 2.09 do Brignone. W swoim stylu jednak, znanym z tego sezonu PŚ, w drugim przejeździe Polka pokazała pazurki. Zaliczyła dziewiąty czas slalomu i przeskoczyła z 23. na 12. lokatę. Większy skok stał się udziałem jedynie jednej rywalki – Kathariny Huber. Austriaczka poprawiła się o 17 lokat, ale wylądowała na 13. pozycji, tuż za Gąsienicą-Daniel. Aż czternaście zawodniczek nie ukończyło w poniedziałek slalomu w Cortinie.

Andrzej Stękała zarobił w Zakopanem OGROMNE PIENIĄDZE. Wielka suma za wielki sukces

Dla Gąsienicy-Daniel, które specjalności jest gigant i to na ten występ w MŚ czekamy z największymi oczekiwaniami (start 18 lutego), 12. miejsce to i tak najlepszy jak wynik w historii startów w alpejskich mistrzostwach świata. Do tej pory polskiej alpejce nie nigdy nie udało się finiszować w MŚ wyżej niż w trzeciej dziesiątce.