Mikaela Shiffrin

i

Autor: AP Historyczna wygrana w Pucharze Świata w Kranjskiej Gorze

Historyczny wyczyn Mikaeli Shiffrin. Wyrównała REKORD w alpejskim Pucharze Świata. Teraz goni Stenmarka

2023-01-08 17:06

Ta dziewczyna nie daje się zatrzymać. Niespełna 28-letnia Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała w niedzielę drugi ze slalomów gigantów alpejskiego Pucharu Świata w Kranjskiej Gorze w Słowenii. Wyrównała kobiecy rekord wygranych w Pucharze Świata.

Urodziwa alpejka z USA rozpoczęła kolekcję wygranych Pucharów Świata w rok2013. Wygrywała w kolejnych latach we wszystkich konkurencjach: slalomie, slalomie równoległym, gigancie, supergigancie, zjeździe i w kombinacji. W niedzielę 8 stycznia wygrywając w gigancie odniosła ósme zwycięstwo w sezonie 2022-2023.

To była już 82 wygrana Shiffrin. Zrównała się tym dorobkiem z rekordzistką, niestartującą już swoją rodaczką Lyndsey Kildow-Vonn, która wygrywała 82 razy w latach 2004-2018 i której dorobek wydawał się niemożliwy do pobicia przez długie lata.

29/12/2022  DCH  Kto ją powstrzyma? Mikaela Shiffrin palnęła osiemdziesiątkę w alpejskim PŚ

Już tylko jeden zawodnik ma dorobek większy od Mikaeli. To legendarny Ingemar Stenmark ze Szwecji, który w PŚ triumfował aż 86 razy. Patrząc na skuteczność Amerykanki w obecnym sezonie można się domyślać, że ten rekord wkrótce zostanie pobity.

Na stoku w Kranjskiej Gorze w sobotę Shiffrin zajęła szóste miejsce w pierwszym gigancie, a w niedzielę odniosła historyczne zwycięstwo. Polka Maryna Gąsienica-Daniel zajęła lokaty 13. i 21.

18/02/2022  MŻ  Piękne słowa Igi Świątek do gwiazdy narciarstwa Mikaeli Shiffrin po jej nieudanych igrzyskach [WIDEO]

Najnowsze