Hokej

Autor: Jupiterimages

Igrzyska nie dla naszych hokeistów

2012-11-13 7:53

Trener Igor Zacharkin (54 l.) zakrywał twarz dłońmi, kiedy Ukraińcy strzelali nam kolejne gole, pozbawiając złudzeń o występie na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Biało-czerwoni przegrali w ostatnim meczu preeliminacji w Kijowie 1:5 i nie zakwalifikowali się do finałowego turnieju kwalifikacji, który odbędzie się w lutym 2013 roku.

Polacy po dwóch zwycięstwach nad Estonią (8:0) i Hiszpanią (5:0) do decydującej rozgrywki przystępowali pełni optymizmu. Zaczęli dobrze, bo już od 4. minuty prowadzili po golu Dariusza Gruszki (24 l.) z Ciarko Sanok.

Gospodarze wyrównali w ostatniej minucie pierwszej tercji, a w kolejnych odsłonach rozpoczęli egzekucję Polaków i dwie następne partie wygrali po 2:0. Ostatni raz polscy hokeiści wystąpili na olimpiadzie w 1992 roku w Albertville, gdzie zajęli 11. miejsce.