Autor: JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News Maryna Gąsienica-Daniel: Instagram, wiek, mąż, dzieci, kontuzja, sukcesy. Kim jest narciarka alpejska?

Maryna Gąsienica-Daniel mocna w kwalifikacjach slalomu równoległego MŚ. Powalczy o medale

2021-02-16 11:35

Są kolejne powody do optymizmu przy okazji występów polskiej alpejki Maryny Gąsienicy-Daniel w mistrzostwach świata w Cortinie d'Ampezzo. Nasza zawodniczka dobrze wypadła w kwalifikacjach do finałowej rundy slalomu równoległego. Polka miała czwarty czas. Walka o medale rozpoczyna się we wtorek o 14.00.

Przypomnijmy, że salom równoległy to konkurencja, w której Gąsienica-Daniel w tym sezonie zajęła najwyższe – dziewiąte – miejsce w zawodach Pucharu Świata w listopadzie ub. r. Mimo że jej specjalnością jest gigant i w nim czekamy na optymalny występ, to i w rywalizacji dwójkowej nasza najlepsza alpejka nie jest bez szans. Tym bardziej że w kwalifikacjach niespodziewanie odpadła faworytka Słowaczka Petra Vlhova, która nie ukończyła przejazdu. Najlepszy czas kwalifikacji uzyskała Szwajcarka Wendy Holdener, a kolejne miejsca zajęły Słowenki - Meta Hrovat i Tina Robnik. Gąsienica-Daniel straciła do Holdener 0,31 s.

Dobry wynik polskiej alpejki. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła swoje najlepsze miejsce w MŚ

W 1/8 finału Polka zmierzy się z reprezentującą Szwecję Estelle Alphand, która uzyskała 10. czas kwalifikacji. To córka słynnego francuskiego alpejczyka Luca Alphanda. To trzeci występ Gąsienicy-Daniel w mistrzostwach w Cortinie d'Ampezzo. Poprzednio była 27. w supergigancie i 12. w kombinacji. Planuje jeszcze start w gigancie (18 lutego).