MŚ dywizji IA: Druga porażka Polaków. Brytyjczycy zdominowali trzecią tercję

2018-04-25 20:27

Po świetnym meczu Polaków ze Słowenią na mistrzostwach świata dywizji IA w hokeju na lodzie, kibice spodziewali się, że mecz z Wielką Brytanią zakończy się dla biało-czerwonych sukcesów. Przez znaczną część spotkania Polacy byli blisko dopisania sonie drugiego zwycięstwa w turnieju, ale trzecia tercja należała do Brytyjczyków.

Początek MŚ nie był dla Polaków najlepszy. Przegrali z Włochami i czekał ich trudny mecz ze Słowenią, która przed imprezą wydawała się faworytem do awansu do elity. Biało-czerwoni niespodziewanie pokonali uczestników ostatnich igrzysk olimpijskich i otworzyła się przed nimi duża szansa. W środę zmierzyli się z teoretycznie słabszą Wielką Brytanią.

Choć początek rywalizacji nie układał się po myśli Polaków, to w drugiej tercji nasi reprezentanci przejęli kontrolę nad spotkaniem. Po bramce Krzysztofa Zapały objęli prowadzenie, które utrzymali do przerwy. Ostatnia część spotkania należała jednak do rywali. Brytyjczycy zdołali strzelić trzy bramki i pokonali Polskę 5:3. Biało-czerwoni są o tej porażce w ciężkiej sytuacji i muszą bronić się przed spadkiem do niższej dywizji.

Polska - Wielka Brytania 3:5 (1:2, 2:0, 0:3)
0:1 - Perlina (Richardson, Farmer) 4'
1:1 - Dronia (Chmielewski, Kapica) 13' (w przewadze)
1:2 - Shields (Farmer, Perlin) 19' (w przewadze)
2:2 - Kapica (Pociecha, Chmielewski) 24'
3:2 - Zapała (Malasiński, Murray) 30'
3:3 - Brooks (Dowd, Lee) 45'
4:3 - O'Connor (Hammond, Shields) 47' (w przewadze)
5:3 - Phillips (Lachowicz, Bettergide) 60' (6 na 5)