Damian Kapica

Autor: East News Damian Kapica

MŚ dywizji 1B w hokeju: Polacy rozgromili kolejnego rywala. Kapica bohaterem biało-czerwonych

2019-04-29 18:03

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie ma przed sobą jasny cel. Powrót na zaplecze światowej elity. Aby tak się stało, biało-czerwoni muszą być najlepszym zespołem w dywizji 1B. I jak na razie Polacy popisują się świetną formą. W poniedziałek pokonali Ukrainę 7:3, a bez wątpienia najlepszym zawodnikiem meczu był Damian Kapica, który zdobył pięć bramek.

Reprezentacja prowadzona przez Tomasza Valtonena odbywające się w Estonii mistrzostwa świata dywizji 1B zaczęła rewelacyjnie. W pierwszym meczu z Holandią Polska wygrała 8:1. Tak wysokich rozmiarów zwycięstwa w rywalizacji z Ukrainą spodziewało się niewielu, ponieważ starcia z naszymi wschodnimi sąsiadami przeważnie były wyrównane.

Biało-czerwoni jednak i w poniedziałek pokazali, że są w bardzo dobrej formie. Mimo wszystko na pierwsza bramkę trzeba było nieco poczekać. Ukraiński golkiper został pokonany dopiero po 15 minutach gry. Wówczas pierwszy raz na listę strzelców wpisał się Damian Kapica. Hokeista Cracovii może na długo zapamiętać poniedziałkowe spotkanie, bowiem zdobył łącznie pięć bramek i stał się architektem zwycięstwa z Ukrainą.

Największa dysproporcję w poczynaniach obu zespołów widać było przede wszystkim w drugiej tercji, którą Polacy wygrali 4:1. Zespół Valtonena wygrał ostatecznie 7:3 i jest liderem grupy. Ponadto biało-czerwoni są jedynym zespołem, który ma na swoim koncie komplet punktów. Po dniu przerwy przypadający na wtorek, Polska zmierzy się z Rumunią.

Polska - Ukraina 7:3 (2:1, 4:1, 1:1)
1:0 - Kapica (Wronka, Łyszczarczyk) 16'
1:1 - Tołstuszko (Zadojenko) 18'
2:1 - Kapica (Łyszczarczyk, Kolusz) 20'
3:1 - Domogała (Jaśkiewicz, Michalski) 23'
4:1 - Kapica (Neupauer) 24'
4:2 - Lalka (Petruchno) 27'
5:2 - Kapica (Bryk, Neupauer) 28'