Justyna Kowalczyk-Tekieli, Kacper Tekieli

i

Autor: Instagram/ justyna.kowalczyk.tekieli Justyna Kowalczyk-Tekieli, Kacper Tekieli

Wspomnienie sprzed lat

Po tych zdjęciach Justyny Kowalczyk łzy same napływają do oczu. Przypomniała wyjątkowy moment, wzruszenia nie da się powstrzymać

2023-07-04 12:38

Justyna Kowalczyk wciąż nie może dojść do siebie po strasznej tragedii. Przypomnijmy, że w maju tego roku dowiedzieliśmy się o strasznej śmierci męża polskiej biegaczki, Kacpra Tekielego. Miało to miejsce podczas jego ataku na szczyt Jungfrau w Szwajcarii. Niestety podczas zejścia z góry, Tekieli spadł z lawiną.

Teraz polska biegaczka podzieliła się z fanami swoimi wspomnieniami sprzed trzech lat, gdy to razem z mężem udała się, by zdobyć Wschodni Szczyt Żelaznych Wrót, leżący 2337 metrów n.p.m. Góra zlokalizowana jest w słowackich Tatrach Wysokich. Jak widać Justyna Kowalczyk-Tekieli wciąż pamięta o swoim ukochanym. Tragicznie zmarły Kacper Tekieli był polskim wspinaczem, a także instruktorem wspinaczki sportowej. Jego atak na szczyt Jungfrau, który poskutkował śmiercią, był częścią planu zdobycia wszystkich alpejskich czterotysięczników. 30 maja odbył się jego pogrzeb na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku.

Justyna Kowalczyk pokazała zdjęcia z mężem. Trudno powstrzymać łzy

Justyna Kowalczyk to natomiast legenda narciarstwa alpejskiego. Jest ona podwójną złotą medalistką Igrzysk Olimpijskich z Vancouver w 2010 w biegu na 30 km stylem klasycznym i z Soczi w 2014 w biegu na 10 km również stylem klasycznym. Obecnie zajmuje się wychowywaniem swojego syna Hugo, a także pielęgnowaniem pamięci o zmarłym mężu.

Najnowsze