Jan Habdas

Autor: Paweł Skraba/Super Express Jan Habdas

Wielki sukces!

Polscy skoczkowie wicemistrzami świata! Wspaniały wynik na Mistrzostwach Świata Juniorów, jest sukces!

2023-02-04 22:53

Polscy skoczkowie narciarscy pokazali się ze świetnej strony w trakcie Mistrzostw Świata Juniorów. Reprezentacja Polski wywalczyła srebrny medal w Whistler, ulegając jedynie faworytom do zwycięstwa - Austriakom. Jak widać, rosną godni następcy dla obecnych kadrowiczów, gratulujemy!

Polscy skoczkowie, w składzie Marcin Wróbel, Klemens Joniak, Kacper Tomasiak i Jan Habdas, zdobyli srebrny medal w drużynowym konkursie narciarskich mistrzostw świata juniorów w Whistler. Triumfowali Austriacy, a na najniższym stopniu podium stanęli Słoweńcy.

Biało-czerwoni stoczyli z Austriakami zaciętą walkę. Na półmetku obie ekipy miały taki sam dorobek, ale ostatecznie Polacy ulegli o 5,8 pkt. Słoweńcy od zwycięzców byli gorsi aż o 46,7 pkt.

To trzeci medal dla Polski w tych mistrzostwach. Habdas wywalczył brąz indywidualnie, a Izabela Marcisz srebro w biegu na 10 km techniką dowolną