Polscy skoczkowie znowu będą pokrzywdzeni? Złe wieści przez PŚ Lahti

2021-01-21 12:33 mso
Kamil Stoch
Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS Kamil Stoch

Podopiecznym Michala Doleżala nie dopisuje ostatnio szczęście. Polscy skoczkowie nie mogą być zachwyceni tym, jakie trafiają warunki na skoczniach. Niestety, wietrzna loteria zapowiada się także podczas Pucharu Świata w Lahti. Porywy wiatru mogą sięgać nawet do 10 metrów na sekundę! Te wiadomości Biało-czerwonych z pewnością nie pocieszą.

Wiatr zdecydowanie nie rozpieszcza polskich skoczków w tym sezonie Pucharu Świata. Długo by wyliczać każdy przypadek, gdy to właśnie reprezentanci Polski skaczą w jednych z najbardziej niekorzystnych warunków.Przekonaliśmy się o tym także w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi pech dopadł Andrzeja Stękałę, który przy drastycznie zmieniającym się wietrze zawalił swój skok, pozbawiając Polaków szans na wygranie drużynówki.

Andrzej Stękała po konkursie indywidualnym w Zakopanem

Miejmy nadzieję, że powtórki z rozrywki nie będzie w Finlandii.Po emocjonujących zawodach Pucharu Świata w Zakopanem, skoczkowie przenieśli się właśnie tam, do Lahti. Niestety, wiele wskazuje na to, że znowu nie umiejętności, a wiatr rozdawać będzie karty. Prognozy na dziś i jutro są fatalne. Wiatr w kwalifikacjach (dziś, 18:00) ma wiać w porywach nawet do 10 m/s. Rywalizacja o miejsca w niedzielnym konkursie indywidualnym, o ile w ogóle się odbędzie, nie będzie łatwa.

Podczas sobotniej drużynówki (jutro, 16:15) czujniki wiatru mają wskazywać nawet do 9 m/s. Konkurs indywidualny powinien przebiegać bez żadnych zakłóceń (niedziela, 15:45)! Prognozy wskazują, że wiatr nie powinien przekraczać 2 m/s. To warunki niemalże najbardziej optymalne do skakania!

Wszystko o Stefanie Horngacherze stało się jasne. Nadludzkie siły pokazały jaka jest prawda, zapisano to w GWIAZDACH

Nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności, to Polacy trafiali ostatnio na fatalne warunki. Czy tak samo będzie również w Lahti? Oby nie! Transmisje z Pucharu Świata w Lahti w TVP 1 i Eurosporcie. Na relacje na żywo zaprasza Sport.se.pl!

Tajemnica Stefana Horngachera została zapisana w gwiazdach. Jaka? Sprawdź w galerii poniżej!

Najnowsze