Stefan Kraft najlepszy w loteryjnym konkursie w Niżnym Tagile. Polacy daleko w tyle

2019-12-08 17:20 KG
Piotr Żyła nie zatańczy
Autor: AP Piotr Żyła nie zatańczy

Po raz kolejny w tym sezonie Pucharu Świata wiatr rozdawał karty. Już podczas kwalifikacji mocno wiało, lecz udało się przeprowadzić dwie serie konkursowe. Warunki się nie zmieniały i bez wątpienia miały swój udział przy skokach zawodników. Konkurs wygrał Stefan Kraft przed Kilianem Peierem i Ryoyu Kobayashim. Najlepszy z Polaków był piętnasty Kamil Stoch.

W niedzielne popołudnie odbył się drugi indywidualny konkurs na skoczni w Niżnym Tagile. Zawodnicy mieli po raz kolejny pecha do warunków, które znowu sporo namieszały. Podczas serii kwalifikacyjnej pojawiły się obawy czy organizatorzy dadzą radę przeprowadzić chociaż jedną serię głównego konkursu. Od pierwszych skoczków widać było, że konkurs nie będzie rozgrywany w sprawiedliwych okolicznościach. Wiatr co chwilę przybierał na mocy by za moment ustać. Spośród siedmiu Polaków, którzy uzyskali awans do pierwszej serii, pięciu z nich udało się zdobyć awans do finałowej trzydziestki. Z konkursem pożegnali się Piotr Żyła oraz Klemens Murańka. Po pierwszym skoku prowadził Ryoyu Kobayashi, który mimo wiatru w plecy skoczył 133.5 m. 

Finałowa częśc konkursu przebiegała bardzo szybko, organizatorzy starali się korzystać z dobrych warunków. Niestety nie dla wszystkich były one dobre. Poprzez mocny podmuch wiatru z góry, swój skok szybko zakończył Niemiec Karl Geiger uzyskując tylko 81 metrów. Junshiro Kobayashi również nie odleciał, lądując na 94 metrze. Dużo szczęścia miał znajdujący się w dobrej formie Kilian Peier. Oddał dwa równe skoki, co pozwoliło mu zająć drugą lokatę. Dla Szwajcara jest to pierwsze podium w karierze. Konkurs wygrał Stefan Kraft, który skoczył 134.5 metra. Prowadzący Ryoyu Kobayashi poleciał na 113,5 m, co pozwoliło mu zająć trzecie miejsce, ze względu na ogromną przewagę po pierwszej serii. Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch. Podopieczni Michala Dolezala sklasyfikowani byli w drugiej części tabeli i nie będą najlepiej wspominać weekendu w Niżnym Tagile. 

Na żywo

PŚ w Niżnym Tagile niedziela

Dziękujemy za śledzenia naszej relacji! 

Najlepszy z Polaków jest Kamil Stoch. Zawodnik z Zębu uplasował się na 15 miejscu. 

TYLKO 113.5 metra Japończyka! Miał jednak ogromną przewagę po pierwszej serii i konkurs zakończy na trzecim miejscu podium! 

Świetny skok Stefana Krafta! 134.5 metra daje mu prowadzenie! Co na to Royoyu Kobayashi?

TRZECI po pierwszej serii Daniel Andre Tande ląduje na 131 metrze co daje mu drugą lokatę!

Kilian Peier znów oddaje dobry skok! 137 metrów Szwajcara! Mamy nowego lidera! Bardzo dobra dyspozycja Peiera i wielkie szczęście do warunków! 

Ależ loteryjny jest ten konkurs. Przed chwilą wiatr ucichł, teraz wiał pod narty co śietnie wykorzystał Peter Prevc. 131.5 m daje mu DRUGĄ lokatę. 0,6 punktu za prowadzącym Schmidem. 

Junshiro Kobayashi TYLKO 94 metry. Wiatr znów ucichł na skoczni w Niżnym Tagile. 22 pozycja Japończyka 

Również słaby skok zaliczył dziewiąty po pierwszej serii Daniel Huber. 119 metrów Austriaka i dalekie DWUNASTE miejsce 

Najlepszy z Polaków po pierwszej serii, Jakub Wolny uzyskuje 120 metrów. Przyzwoity skok, lecz to nadal za mało by walczyć z czołówką. ÓSME miejsce Wolnego. 

Około 130 metrów potrzebował Maciej Kot by objąć prowadzenie. Niestety tylko 110.5 m Polaka, co daje aż CZTERNASTE miejsce. Wielka szkoda 

Kamil Stoch nie poprawił swojego pierwszego skoku. 121.5 m Polaka. Spadnie w klasyfikacji, dopiero ÓSME miejsce Polaka. 

Constantin Schmid zajmował świetną PIĘTNASTĄ pozycję po pierwszej serii. Dobra próba również w finałowej części. 131 metrów młodego Niemca. Mamy nowego lidera! 

Simon Ammann zadowolony ze swojego skoku. Szwajcar ląduje na 122 metrze. Sporo odjętych punktów ze względu na mocny wiatr pod narty. Przez to dopiero SIÓDMA pozycja skoczka. 

120 metrów Dawida Kubackiego. Polak zajmuje TRZECIĄ pozycję. 

OJ szybko zakończył swój skok Richard Freitag. Skoczek dostał mocny podmuch z góry i uzyskał tylko 81 metrów! Najsłabsza próba podczas dzisiejszego konkursu. 

Pierwszy z Polaków w serii finałowej. 27 po pierwszej części Stefan Hula uzyskał 119m co daje mu DRUGĄ lokatę. 

Pierwszy skacze Anze Lanisek i ląduje na na 116 metrze. Waitr nadal nie ustaje, prawdopodobnie warunki się nie zmienią w drugiej serii. 

CZAS NA DRUGĄ SERIĘ KONKURSU W NIŻNYM TAGILE! 

Bardzo loteryjna była pierwsza seria konkursu w Niżnym Tagile. Wiatr mocno dwał się we znaki. Miejmy nadzieję, że w drugiej części nie będzie aż tak mocno dyktował warunków 

Zapraszamy po przerwie! 

PIĘCIU reprezentantów Polski uzyskało awans do drugiej serii. Z zawodami żegnają się Klemens Murańka i Piotr Żyła. 

Lider klasyfikacji Pucharu Świata - Daniel Andre Tande uzyskuje 131.5 metra, co daje mu TRZECIE miejsce po pierwszej serii konkursu. 

Anze Lanisek tylko 114 metrów co daje mu 29 miejsce w klasyfikacji! Rzutem na taśmę kwalifikuje się do drugiej serii 

Dopiero za trzecim razem udało się posłać do skoku Karla Gaigera. Ten uzyskuje 130.5 m co daje mu PIĄTE miejsce. 

Ryoyou Kobayashi jest w bardzo dobrej formie. 133.5 metra daje mu PIERWSZĄ lokatę! Mimo, że Japończyk skoczył 6.5 metra bliżej, to główną rolę odegrały warunki. Kobayashi miał dodane łącznie aż 12.6 punktów!

Zawodnik z Zębu uzyskuje 122 metry. To daje mu JEDENASTĄ pozycję w klasyfikacji. Oczywiście zobaczymy go w drugiej serii. 

Dawid Kubacki już nie miał tyle szczęścia z warunkami. 125 metrów daje mu CZTERNASTĄ lokatę. Teraz Kamil Stoch! 

WOW! ALEŻ SKOK STEFANA KRAFTA! 140 M! Fenomenalna próba Austriaka! Oczywiście zostaje nowym liderm i czuje, że nie łatwo go będzie z tego miejsca zepchnąć! 

Wczoraj był CZWARTY. Dziś jedynie 103,5m. Gregor Schlierenzauer żegna się z konkursem. Austriak trafił na bezwietrzne warunki 

Bardzo słaby wynik Daiki Ito. Zawodnik wczoraj osiągnął jedenastą lokatę, dziś tak dobrze już nie będzie. 115.5m daje mu dalekie 21 miejsce w klasyfikacji 

127.5 metra uzyskał Peter Prevc. 11.8 punktu odjęte za wiatr. Słoweniec plasuje się na TRZECIM miejscu, spychając Japończyka.

Junshiro Kobayashi długo czekał na zielone światło. Mimo świdrującego wiatru Japńczyk uzyskał dobrą odległość. 124.5 m daje mu TRZECIĄ lokatę 

Richard Freitag tylko 117 metórw. 13 pozycja Niemca. 

Trafił na świetne warunki Thomas Aasen Markeng. Nie przeszkodziła mu obniżona belka, poleciał na 138.5m i zostaje nowym liderem! 

Domen Prevc uzyskuje tylko 118 metrów! Gestami pokazuje, że nie dało się więcej skoczyć. W drugiej serii go już prawdopodobnie nie zobaczymy 

Robert Johansson bez błysku. 122 metry Norwega dają mu ÓSMĄ lokatę 

Bardzo słaby skok Piotra Żyły. Po wyjściu z progu zabujało zawodnikiem przez co wylądował na 112 metrze. Dla Żyły to koniec konkursu 

Przestraszyli się organizatorzy odległości Peiera. Belka zostaje obniżona o jedną pozycję. 

KILIAN PEIER, CO ZA SKOK! Odleciał Szwajcar na 138 metr i zostaje bezapelacyjnie nowym liderem! 

Dobry skok Macieja Kota! Polak ląduje na 125.5m. i plasuje się na TRZECIM miejscu! 

Musiało to nastąpić. Pius Paschke wyprzeda Jakuba Wolnego i zostaje nowym liderem. Niemiec uzyskał 125 metrów

Czterokrotny mistrz olimpijski - Simon Ammann uzyskuje 124 metry i plasuje się na CZWARTYM miejscu  

Constantin Schmid wykorzystał mocny wiatr pod narty i wylądował aż na 131 metrze! Mimo świetnej odległości jest na trzecim miejscu. Od noty miał odjęte aż 23.5 punktu! 

Udało się. Przy drugiej próbie Hayboeck oddał swój skok. 124.5 m daje mu DRUGĄ lokatę  

Bardzo mocno wieje w Niżnym Tagile 

Poprawny skok Stefana Huli. 120 metrów Polaka daje mu TRZECIE miejsce. Można mieć zastrzeżenia do lądowania Huli, bardzo chaotyczne. 

Stefan Hula musi poczekać na swoją próbę. Polak ściągniety z belki startowej. Zbyt mocny wiatr 

Starał się z tego skoku wyciągnąć jak najwięcej Markus Eisenbichler. Mistrz świata ląduje jednak bliżej od Jakuba Wolnego. 118.5 m daje mu PIĄTĄ lokatę 

Bardzo dobry skok Jakuba Wolnego! Polak osiągnął jak na razie najlepszą odległość! 124.5 daje mu prowadzenie w konkursie! Brawo Kuba!  

Prędkości przy wyjściu z progu nie przekraczają 86 km/h. Zawodnikom ciężko jest więc odlecieć poza punkt K. 

Pierwszy z Polaków Klemens Murańka niestety nie powtórzył dobrego skoku z kwalifikacji. Tylko 112.5 m. Taki wynik nie gwarantuje awansu do czołowej trzysiestki. 

Rosjanin Klimow miał spore problemy po wyjściu z progu i wylądował na 94. metrze. 

Warunki dają się coraz bardziej we znaki. Wiatr "hula" szczególnie na dole skoczni. 

Widać, że na razie Kasai nie może trafić z formą. Niedzielny konkurs był pierwszym, do którego się zakwalifikował Japończyk w tym sezonie. Niestety kończy go już po pierwszej serii. 

LEGEDNA skoków narciarskich - Noriaki Kasai tylko 107 m... Dla niego konkurs się zakończył 

Roman Koudelka 111 m. Bardzo słaba postawa Czecha

Vassiliev wykorzytsał sprzyjające warunki. 123 metry. Taki wynik może dawać nadzieję na drugą serię

Rozpoczynamy niedzielny konkurs! Piąta belka jak na razie 

Trzeba liczyć dziś na szczęście. Wiatr po raz kolejny w tym sezonie ma dużo do powiedzenia. Prognozy nie są obiecujące i możliwe, że konkurs zakończy się po pierwszej serii. 

Udało się doprowadzić serię kwalifikacyjną do końca. Każdy z siedmiu polskich skoczków uzyskał awans do głównego konkursu. Najlepszą lokatę osiągnął Jakub Wolny, który był 18 i skoczył 129 m. 

Trwają jeszcze kwalifikacje przed niedzielnym konkursem. Wiatr znów daje się we znaki i przeszkadza w rozegraniu konkursu. 

Zapraszamy na relację z niedzielnego konkursu indywidualnego w Niżnym Tagile. Początek zawodów o godzinie 15:30.

Najnowsze