Skandal organizacyjny podczas Turnieju Czterech Skoczni. Poszkodowani także Polacy

2019-12-31 15:23 MSo
Polscy skoczkowie
Autor: EastNews Polscy skoczkowie

Niewiele brakowało, a wtorkowe zmagania Turnieju Czterech Skoczni mogłyby zostać odwołane. Wszystko przez organizacyjny skandal, o którym informuje norweska prasa. Według informacji VG.no, Walter Hofer rozważał to w przypadku, gdyby nie zostały spełnione specjalne warunki. Poszkodowani mieli być także Polacy.

Turniej Czterech Skoczni jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych zawodów w całym kalendarzu Pucharu Świata. Niestety, okazuje się, że nie wszyscy traktują go w stu procentach poważnie. Poważną wpadką "popisali się" organizatorzy konkursu w Garmisch-Partenkirchen.

Według informacji portalu VG.no, Norwegowie, Polacy czy Szwajcarzy zostali źle potraktowani w hotelu. Po przyjeździe w miejsce noclegu okazało się, że... miejsca nie zostały w żaden sposób przygotowane. Z tego powodu, przez wiele godzin musieli oni koczować w hotelowych korzytarzach.

Co ciekawe, mniej znaczące reprezentacje również narzekały na warunki, w których przebywali. Te miały być gorsze w porównaniu z innymi kadrami. Noc w korytarzu musiał spędzić także przedskoczek, Ole Henning Holt. Informacje potwierdził w rozmowie z VG.no Alexander Stoeckl.

Walter Hofer miał pogrozić organizatorom odwołaniem wtorkowych skoków w treningach i kwalifikacjach, jeśli ci nie uporają się ze znalezieniem miejsc do godziny dziesiątej. To na szczęście udało się spełnić i zawodnicy spokojnie wzięli udział w sesjach przygotowujących do środowego konkursu.

Najnowsze