Halvor Egner Granerud

Autor: AP PHOTO Halvor Egner Granerud

PŚ Willingen

Granerud wygrywa w Willingen! Kubacki na podium, świetny Żyła, udany występ Polaków

2023-02-04 18:03

Halvor Egner Granerud wygrywa kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Norweg zaprezentował się bardzo dobrze, jednak na wielkie pochwały zasługuje także Dawid Kubacki, który znalazł się na podium zawodów, zajmując trzecie miejsce za Anże Laniskiem, a także dla Piotra Żyły, który zajął wysokie, czwarte miejsce. Byliśmy świadkami bardzo udanego występu reprezentantów Polski.

Dawid Kubacki zajął trzecie, a Piotr Żyła czwarte miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Granerud o 2,7 pkt wyprzedził Słoweńca Anze Laniska. Kubacki do lidera stracił 15,3 pkt.

Pozostali Polacy uplasowali się w trzeciej dziesiątce. Paweł Wąśek był 22., Kamil Stoch 25., a Aleksander Zniszczoł 27.