Skoki narciarskie, Sapporo - Adam Małysz znów zepsuł drugi skok i zajął piąte miejsce

2011-01-16 10:32

Adam Małysz (34 l.) nie wykorzystał dużej szansy na zajęcia miejsca na podium w drugim konkursie w Sapporo. Po pierwszej serii orzeł z Wisły był trzeci, ale zepsuł drugi skok i spadł na piąte miejsce.

Adam Małysz dobrze rozpoczął konkurs i po skoku na odległość 131 m zajmował trzecie miejsce. Tyle samo skoczył Kofler, jednak za sprawą wyższej noty wyprzedzał Polaka. Pierwszy był sensacyjny zwycięzca sobotniego konkursu Severin Freund (134,5 m.).

W drugim podejściu Małysz nie miał dobrych warunków. To spowodowało, że poleciał na odległość zaledwie 114 metrów i zajął dopiero piąte miejsce. Pozycję numer jeden stracił Freund, którego wyprzedził Kofler. Trzeci był Morgenstern.

Przeczytaj koniecznie: Skoki narciarskie. Adam Małysz trzeci w Sapporo. Zapis relacji NA ŻYWO

Punkty do klasyfikacji ogólnej zdobyli tego dnia jeszcze dwaj Polacy - Rafał Śliż, który był 24. i Piotr Żyła - 26.