Piotr Żyła

Autor: AP PHOTO O której godzinie skoki dzisiaj sobota 9.03.2024 PŚ w Oslo Raw Air O której dzisiaj skoki narciarskie 9 marca 2024

PŚ w Oberstdorfie

Polacy stracili podium w ostatnim skoku! Przyzwoity występ Piotra Żyły i Aleksandra Zniszczoła

2024-02-23 18:00

W piątek, 23 lutego, zorganizowano w Oberstdorfie konkursy duetów. Polaków w zawodach reprezentowali Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł, którzy prezentowali się naprawdę dobrze - po pierwszej serii Polacy byli na 3. miejscu. Tę lokatę utrzymywaliśmy też w drugiej serii po skoku Piotra Żyły, ale ostatnia próba Aleksandra Zniszczoła nie była idealna i nasi zawodnicy spadli ostatecznie na 5. miejsce. Wygrała Słowenia z ogromną przewagą nad Norwegią i Austrią.

Skoki Oberstdorf relacja NA ŻYWO Skoki dzisiaj 23.02 WYNIK LIVE

Polscy skoczkowie całkiem dobrze poradzili sobie w niedawnych zawodach Pucharu Świata w Lake Placid i Sapporo. Jedynym, który nie zdobył punktów, był Paweł Wąsek, a z drugiej strony w każdym z konkursów udało się zapunktować Aleksandrowi Zniszczołowi. Teraz rywalizacja wróciła do Europy, ale trudno będzie przewidzieć, jak spiszą się Polacy, bowiem rywalizacja w Oberstdorfie odbywać się będzie na tamtejszym mamucie o HS 235. W lotach narciarskich w ostatnim czasie najlepiej radził sobie Piotr Żyła, który na mistrzostwach świata zajął indywidualnie 6. miejsce.

Puchar Świata skoki narciarskie w Oberstdorfie NA ŻYWO Skoki dzisiaj piątek 23.02 relacja LIVE wyniki

Do Oberstdorfu udało się tylko czterech polskich zawodników, bowiem jako piąty miał startować Klemens Murańka, ale zrezygnował on ze startów sam przyznając, że nie czuje się pewnie na zawody w lotach. Zmiany zaszły także w planach organizatorów, bowiem skoki zaplanowane na czwartek zostały odwołane z powodu wiatru. Mamy nadzieję, że piątkowa rywalizacja przebiegnie bez zarzutu. Na starcie w konkursie duetów staną Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł.