Skończy się PERFIDNE OSZUKIWANIE skoczków?! Stoch, Kubacki i Żyła mogą na tym zyskać

2020-05-21 14:53 MSo
Stefan Kraft naciąga kostium
Autor: Twitter / myhappyendingx Stefan Kraft naciąga kostium

Mnóstwo przepisów dokładnie reguluje zasady dotyczące skoków narciarskich. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zakazuje naciągania kombinezonów, na czym ostatnio przyłapano Stefana Krafta. Wątpliwości dotyczą także zachowań Daniela Andre Tandego. Czy po wprowadzeniu najnowszych reguł, Austriacy i Norwegowie stracą kosztem polskich zawodników?

W lutym tego roku, w mediach zrobiło się wielkie zamieszanie związane z zachowaniem Stefana Krafta. Austriacki skoczek został nagrany, gdy przed swoją próbą naciągał kombinezon w kroku. Jest to surowo zabronione przez FIS, ale i tak Austriak nie został za to ukarany. Wątpliwości budzą także ruchy Daniela Andre Tandego.

Stefan Kraft PERFIDNIE OSZUKUJE Stocha i Kubackiego?! Na tym WIDEO łamie ważny zakaz

Nowe regulacje wprowadzone przez FIS mogą znacząco to skomplikować. Jak informuje portal Sport.pl, zmienione zostaną kombinezony, wosk do smarowania nart, a także wkładki do obuwia. Ostatnie z nich mają doprowadzić do zwiększenia bezpieczeństwa zawodników. Odpowiednia grubość ma zmniejszyć ryzyko kontuzji, chociażby zrywania więzadeł, których w ostatnich latach było bardzo dużo.

Adam Małysz znalazł sposób na dodatkowy zarobek dla skoczków? Zaskakujący pomysł

- Część zawodników mocno "koślawiła" lądowanie. Raz, że samo w sobie było to niedobre dla zdrowia, bo powodowało większe obciążenia. Z drugiej strony powodowało też inne problemy przy lądowaniu. Narty odjeżdżały i było łatwiej o upadki - mówi Maciej Kot w rozmowie z portalem Sport.pl.

W nowych kombinezonach ma być wyeliminowany szew, co uniemożliwi naciąganie przepisów przez innych skoczków. Zmiana wosku do nart jest natomiast wywołana świeżo wprowadzonymi przepisami Unii Europejskiej.

Futbologia Przemka Ofiary 20.05

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.