Adam Małysz znalazł sposób na dodatkowy zarobek dla skoczków? Zaskakujący pomysł

2020-05-21 11:57 DaO
Adam Małysz
Autor: East News Adam Małysz

Istnieje przekonanie, że każdy sportowiec dostaje sporą pensję, za którą może realizować swoje marzenia. Zapomina się jednak, że aby dojść do takiego poziomu potrzebne są lata pracy. A w dodatku nie każdy sport jest aż tak dochodowy jak choćby piłka nożna. Dlatego związki starają się zapewnić sportowcom dodatkowe źródła dochodu. O pracach PZN w tym zakresie poinformował Adam Małysz.

Początki nigdy nie są łatwe. W wypowiedziach wielu zawodników, którzy mają za sobą bogate kariery, przewijają się słowa o wielkim poświęceniu. Niektórzy musieli postawić wszystko na jedną kartę i liczyć, że uda się im osiągnąć coś wielkiego w sporcie. Szanse na to mają nieliczni. A to powoduje, że wielu ma problemy z utrzymaniem się z samego uprawiania sportu.

Znany turniej przechodzi do historii. Skoczkowie i tak powalczą o OGROMNE nagrody

Taką sytuację obserwujemy w polskich skokach. Kilku młodych zawodników zdecydowało się na zakończenie karier ze względu na to, że nie byli w stanie łączyć obowiązków zawodowych z treningiem. To dość spory problem tej dyscypliny, co ma przełożenie na jej przyszłość. Adam Małysz w rozmowie z Tomaszem Smokowskim na "Kanale Sportowym" zdradził, że PZN pracuje nad poprawą sytuacji.

Maciej Kot i jego SEKSOWNA żona Agnieszka świętują pierwszą rocznicę ŚLUBU!

Aby pomysł wszedł w życie, niezbędne jest jednak porozumienie związku z władzami. - Doszliśmy do porozumienia z premierem oraz minister sportu, aby wiosną odbyć na ten temat rozmowę w Warszawie. To jest problem, jednak pandemia powstrzymała nasze plany i postawiła znak zapytania przy budżecie związkowym na kolejny sezon. Lepszym systemem od stypendiów byłoby stworzenie programu podobnego do funkcjonującego w Niemczech czy Austrii, gdzie skoczkowie należą do klubów policyjnych, wojskowych czy celnych. Zawodnicy mogą przechodzić szkolenia poza sezonem, bądź pracować w tym zawodzie, a do tego mieć zapewnioną pensję. Będziemy próbowali wdrożyć to w Polsce - wyjawił były skoczek.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze