Znany turniej przechodzi do historii. Skoczkowie i tak powalczą o OGROMNE nagrody

2020-05-19 15:58 DaO
Kamil Stoch
Autor: East News Kamil Stoch

Od kilku sezonów w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich możemy znaleźć kilka weekendów z miniturniejami. Te mają uatrakcyjnić zawody, a w dodatku być okazją na duży zarobek dla skoczków. Organizatorzy Willingen Five poinformowali, że impreza przechodzi do historii. W kalendarzu nie będzie jednak dziury, bo zamiast Willingen Five powstanie... Willingen Six.

Jeszcze do niedawna jednym z niewielu cyklów, w którym co roku rywalizowali zawodnicy był Turniej Czterech Skoczni. Z racji tego, że zainteresowanie dyscypliną podupadło na przestrzeni ostatnich lat, zdecydowano się uatrakcyjnić kalendarz Pucharu Świata. W tym celu powstało kilka miniturniejów, czy turniejów. Mowa tu m.in. o Raw Air, czy właśnie Willingen Five.

Rywal Stocha PRZERAŻONY koronawirusem. Drży o swoją babcię

Ta ostatnia impreza polegała na tym, że każdy z pięciu skoków oddanych przez danego skoczka (kwalifikacje+konkursy), wliczał się do klasyfikacji generalnej, w której liczyły się noty za daną próbę. Teraz organizatorzy poinformowali, że "piątka" zostanie zastąpiona przez "szóstkę". Do klasyfikacji generalnej mają być wliczone również wyniki z kwalifikacji zaplanowanych na niedzielę.

Kamil Stoch ZAPUSZCZA WĄSY? Ten szczegół na ZDJĘCIU przykuł uwagę kibiców

Zmieni się również pula nagród. Szansę na dodatkowy zarobek dostanie większa liczba skoczków. Dotychczas zwycięzca zgarniał 25 tys. euro. Od nowego sezonu pula nagród wyniesie 30 tys. euro, ale nagradzani będą trzej najlepsi zawodnicy. Zwycięzca otrzyma 15 tys., drugi zawodnik 10 tys., a trzeci 5 tys. euro.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj