Thomas Thurnbichler, Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Thomas Thurnbichler, Kamil Stoch

musiał powiedzieć to głośno

Thomas Thurnbichler bez ogródek o Kamilu Stochu! Takich słów o liderze polskich skoczków już dawno nie było

2023-01-03 15:03

Podczas wtorkowych kwalifikacji przed trzecim konkursem 71. Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, polscy skoczkowie oraz trener Thomas Thurnbichler mieli wiele powodów do radości. Dawid Kubacki zajął pierwsze, a Kamil Stoch drugie miejsce. Ponadto, wszyscy Polacy uzyskali awans. Po zakończonych zmaganiach, trener kadry A mógł więc pochwalić swoich podopiecznych, a takich słów o Kamilu Stochu już dawno nie było.

Od początku sezonu 2022/23 Pucharu Świata w skokach narciarskich, Dawid Kubacki do spółki z Piotrem Żyłą udowadniają, że są w wybornej formie. Nieco gorzej sprawy miały się u Kamila Stocha, który niezłe skoki przeplatał słabszymi i ciągle czegoś brakowało do sukcesu. To zmieniło się podczas kwalifikacji w Innsbrucku, przed trzecim konkursem Turnieju Czterech Skoczni. Stoch pofrunął jak ptak i nie oddal prowadzenia aż do skoku Dawida Kubackiego, który ostatecznie zajął pierwsze miejsce. Po zawodach trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler nie ukrywał więc radości.

Takich słów pod adresem Kamila Stocha nie było już dawno. Trener Thurnbichler nie szczędził komplementów 

Po fenomenalnym skoku na odległość 126 metrów, z twarzy Kamila Stocha nie schodził uśmiech i trudno się dziwić. Jeden z liderów reprezentacji Polski w skokach narciarskich wreszcie zaprezentował się tak, jak w przeszłości i nie dał rywalom szans. Naturalnie więc Thomas Thurnbichler odnotował to, co podobało mu się w podejściu Kamila Stocha do skoku w kwalifikacjach. 

Thomas Thurnbichler bez ogródek o Kamilu Stochu! Takich słów o liderze polskich skoczków już dawno nie było

- Dawid był dzisiaj fenomenalny i wykonał świetną pracę. Poprawił wszystko, o czym mu mówiłem. Jestem też bardzo zadowolony ze skoku Kamila. Wyglądał dzisiaj bardzo dobrze i to jest taki Kamil Stoch, którego bardzo dobrze znamy. Widać było u niego luz. Wszystko w jego próbie wyglądało tak, jak miało wyglądać - powiedział na antenie "Eurosportu" trener kadry A komentując skoki Kubackiego oraz Stocha. Przy okazji podsumował on również słaby występ Piotra Żyły mówiąc, że ten spóźnił swój skok. 

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Turniej Czterech Skoczni 2022/23?
Najnowsze