Został wybrany zawodnikiem meczu. W nagrodę dostał... karabin maszynowy [WIDEO]

2019-09-15 9:59 DaO
Sawielij Kononow
Autor: YouTube/Izhstal Izhevsk Sawielij Kononow z nagrodą

W wielu dyscyplinach sportu ma miejsce zwyczaj wybierania zawodnika meczu. Najczęściej wiąże się to z upominkiem w postaci pamiątkowej statuetki, ale bywają również prezenty bardziej wyszukane. O krok dalej postanowiono pójść w jednym z rosyjskich klubów hokejowych. W Iżstalu Iżewsk gracz meczu w nagrodę otrzymuje... karabin maszynowy AK-47.

Iżstal Iżewsk to zespół występujący w rosyjskiej Wyższej Lidze, czyli klasie rozgrywkowej znajdującej się poniżej KHL. Miejscowość, z której pochodzi klub znana jest przede wszystkim z przemysłem zbrojeniowym. Włodarze Iżstalu postanowili wykorzystać ten fakt i wpadli na bardzo niecodzienny pomysł. Nową świecką tradycję zainicjował Ramił Sajfullin.

Po ostatnim meczu Iżstala (zwycięstwo 3:2 nad Chełmietowi Czelabińsk) prezes wparował do szatni z... karabinem maszynowym AK-47 znanym jako Kałasznikow. Bardzo szybko wyjaśnił całą sytuację i zakomunikował, że od teraz będzie to nagroda dla zawodnika meczu. Pierwszym szczęśliwcem, który otrzymał karabin był Sawielij Kononow, który obronił w meczu 36 z 38 strzałów. Nagrodę wręczył mu kapitan zespołu Jewgienij Orłow. Całą sytuację uwieczniły na filmie kamery klubowej telewizji.

Najnowsze