Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

i

Autor: AP Photo/Jacek Kozioł/SE Agnieszka Radwańska dobitnie o Idze Świątek

Agnieszka Radwańska nie miała oporów. Dobitne słowa o Idze Świątek, zdiagnozowała jeden problem

2022-05-24 13:37

Polscy kibice tenisa przeżywają piękne chwile. Przez lata pasjonowali się występami Agnieszki Radwańskiej, ale jej odejście pozostawiło niepewną przyszłość. Na szczęście fantastycznie jej miejsce zajęła Iga Świątek, która ma już nawet większe sukcesy od poprzedniczki. Była mistrzyni z całych sił kibicuje najlepszej tenisistce świata, a przed Rolandem Garrosem 2022 nie miała oporów. Dobitnie wypowiedziała się o Świątek, choć zdiagnozowała jeden problem.

Radwańska przez lata należała do ścisłej światowej czołówki WTA, ale nigdy nie spełniła marzenia o zwycięstwie w turnieju Wielkiego Szlema. Z kolei Świątek dokonała tego jeszcze jako nastolatka, wygrywając Rolanda Garrosa w 2020 roku. Kibice byli dumni, gdy popularna "Isia" doszła do finału Wimbledonu i awansowała na drugie miejsce w światowym rankingu. Wydawało się, że pobicie tych rezultatów przez polską tenisistkę będzie trudne, jednak Iga przeszła w 2022 r. samą siebie. Seria 29 zwycięstw z rzędu, pięć kolejno wygranych prestiżowych turniejów i fotel liderki cyklu WTA. Niespełna 21-latka osiągnęła już niezdobyte przez Radwańską skalpy, ale oczywiście musi się jeszcze utrzymać na szczycie. Obecnie wszyscy widzą w nią główną faworytkę do zwycięstwa w tegorocznym French Open, a jeszcze przed startem paryskiego turnieju wielka poprzedniczka Świątek także wypowiadała się w tym tonie.

Fortuna dla Igi Świątek. Od tej kwoty uginają się kolana! Wybitna tenisistka wskoczy na finansowy szczyt

Iga Świątek zapowiadała się na mistrzynię już w szkole podstawowej!

Radwańska nie miała oporów. Dobitne słowa o Świątek

W rozmowie z RDC w "Magazynie sportowym" Radwańska przyznała, że jej zdaniem dominacja Świątek potrwa jeszcze długo. Była wiceliderka światowego rankingu nie widzi dla swojej następczyni niemal żadnego zagrożenia. - Z tego, co teraz patrzę na zawodniczki, z którymi gra, to myślę, że długo. Nie widzę po prostu dla Igi w tym momencie żadnej konkurencji. Jedyną konkurencją może być dla niej nawierzchnia - stwierdziła 33-latka. Poza nawierzchnią zdiagnozowała jedyny problem, który może przeszkodzić raszyniance w kolejnych sukcesach.

Pierwszy trener Igi Świątek zaskakuje. Polka dominuje wszystkich, ale... Wskazał, co jeszcze musi poprawić!

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?

Świątek dobrze radzi sobie w roli faworytki. Widać, że ta presja nie przeszkadza i czuje się naprawdę swobodnie, wszystko jedno z kim wychodzi na kort. Nie sądzę, żeby miała z kimkolwiek problem. Problem faktycznie zacznie się wtedy, gdy coś się w głowie poprzestawia i sobie nałoży jeszcze większą presję. Wtedy się przegrywa z samym sobą - dodała Radwańska. Na szczęście mecz pierwszej rundy w Paryżu pokazał, że Świątek nie odczuwa szczególnej presji. W niecałą godzinę rozbiła Łesię Curenko, a w drugiej rundzie zmierzy się z Alison Riske. Ewentualne zwycięstwo będzie 30. wygraną Igi z rzędu.

Wyjątkowa wizyta w szkole Igi Świątek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze