Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO/THIBAULT CAMUS Iga Świątek

Pierwszy trener Igi Świątek zaskakuje. Polka dominuje wszystkich, ale... Wskazał, co jeszcze musi poprawić!

2022-05-23 17:19

Iga Świątek jak burza przeszła przez pierwszą rundę Roland Garros. Gładka przeprawa z Ukrainką sprawiła, że Polka nie zdążyła się nawet zmęczyć, oddając rywalce zaledwie dwa gemy. W rozmowie z portalem Interia.pl, pierwszy trener najlepszej zawodniczki rankingu WTA przyznał, że młoda tenisistka ma jeszcze nad czym pracować. Co powinna zrobić Iga Świątek?

Iga Świątek jest zdecydowaną faworytką do triumfu w Roland Garros. Polka może wygrać ten prestiżowy turniej drugi raz w karierze. Na razie rozegrała tylko spotkanie 1. rundy, w której rozprawiła się z rywalką 6:2, 6:0. Łesia Curenko nie miała nic do powiedzenia. - Cieszę się, że skończyłam szybko. Najpierw obowiązki z mediami, a potem może wyskoczę gdzieś pozwiedzać - uśmiechała się po meczu Iga Świątek. W rozmowie z portalem Interia.pl, pierwszy trener tenisistki opowiedział, co jego zdaniem liderka rankingu WTA powinna jeszcze poprawić w swojej grze.

Roland Garros: To jeszcze musi poprawić Iga Świątek?

Artur Szostaczko przyznał, że jego zdaniem Iga Świątek ma jeszcze nad czym pracować. - Nadal powinna się rozwijać. Ciężko cokolwiek jej zarzucić, ale patrząc na jej grę i fakt, że za osiem dni skończy 21 lat, ma parę rzeczy do poprawienia - zaczyna pierwszy trener młodej tenisistki. Jego zdaniem wachlarz zagrań może zostać jeszcze rozbudowany.

NIE PRZEGAP! Takiej osoby na meczu Igi Świątek nikt się nie spodziewał. Wielkie zaskoczenie, kamery wszystko pokazały

- Skrót stosuje sporadycznie, intuicyjnie, slajsa nie używa, cały czas topspin. Mogłaby to urozmaicić, by była jeszcze bardziej doskonała. Slajsa dopracować, bo z niego łatwo się przechodzi do schowanego skrótu - dodaje Szostaczko.

Ile wiesz o Idze Świątek? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?

Roland Garros: Z kim zagra Świątek w II rundzie?

Mecz Iga Świątek - Alison Riske w II rundzie Roland Garros 2022 zostanie rozegrany najprawdopodobniej w czwartek 26 maja. Czekamy na plan gier i podamy tutaj godzinę meczu Świątek - Riske w Paryżu. Transmisje TV z Roland Garros na antenach Eurosportu 1 i 2. Relacja z meczu Świątek - Riske na Sport.se.pl. Zapraszamy!

Wyjątkowa wizyta w szkole Igi Świątek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze