Alcaraz - Zverev Relacja NA ŻYWO. WYNIK finału Roland Garros mężczyzn 9.06.2024

Autor: AP PHOTO Alcaraz - Zverev Relacja NA ŻYWO. WYNIK finału Roland Garros mężczyzn 9.06.2024

Wielki finał!

Carlos Alcaraz wygrywa trzeci tytuł Wielkiego Szlema! Roland Garros podbity, Zverev znów był o krok i znów przegrał

2024-06-09 19:36

Już przed finałem było wiadomo, że Roland Garros będzie miał debiutanckiego triumfatora. Do finału Alcaraz miał na swoim koncie tytuły na US Open i Wimbledonie, natomiast Zverev doszedł tylko do finału US Open. Hiszpan zaczął świetnie, od wygranego seta, ale w drugim został mocno zastopowany, a w trzecim przegrał 5:7 mimo prowadzenia 5:2! Wydawało się, że może już się po tym nie podnieść, ale wygrał dwie kolejne partie 6:1 i 6:2, ostatecznie wygrywając po raz pierwszy Rolanda Garrosa i trzeci tytuł wielkoszlemowy ogółem w wieku zaledwie 21 lat! Poniżej zapis naszej relacji na żywo z tego spotkania.

Carlos Alcaraz - Alexander Zverev 3:2 (6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2)

Carlos Alcaraz - Alexander Zverev

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2

Gem, set, mecz i tytuł Carlos Alcaraz! Hiszpan wygrywa swój trzeci tytuł wielkoszlemowy w wieku zaledwie 21 lat!

Zverev znów w aut! 40:15, dwie piłki mistrzowskie dla Alcaraza!

Zverev dobiegł do dropshota, lecz jego uderzenie leci w aut. 30:15, dwie piłki od tytułu.

Ale teraz Hiszpan w aut. 15:15.

Alcaraz świetnie po krosie, Zverev nie sięga, nie przebija na drugą stronę. 15:0.

6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 5:2

Gem Alcaraz, przełamanie! Kolejna świetna piłka od Alcaraza i Zverev przegrywa swoje podanie do zera! Za chwilę Hiszpan będzie serwował po zwycięstwo w całym Rolandzie Garrosie!

Niewiarygodnie szybki jest Alcaraz! Zverev już rozrzucał go po korcie, ten jednak skończył i jednoręcznym bekhendem mija rywala! Trzy break-pointy dla 21-latka!

Zverev w aut, 0:30 z jego perspektywy.

6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 4:2

Gem Alcaraz. Hiszpan pierwszej okazji nie wykorzystał, ale po chwili miał kolejną po uderzeniu w siatkę przez Zvereva i zaraz potem Niemiec zrobił ten sam błąd, tracąc szansę na odrobienie straty przełamania.

Zverev nie wykorzystał break-pointa, a teraz to Hiszpan ma przewagę po świetnym winnerze po krosie.

I kolejne kłopoty Alcaraza, Hiszpan w siatkę i jest 40:40.

6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 3:2

Gem Zverev. Wydawało się, że 27-latek może się już posypać w tym secie, jednak wytrzymał presję, wykorzystał przewagę i domknął swoje podanie. Jeszcze musi odrobić stratę przełamania, ale na pewno będzie o to łatwiej, gdy strata wynosi jeden, a nie dwa gemy.

Potężny serwis, Alcaraz returnuje w aut, przewaga Niemca!

Trafia Zverev mocnym krosem z bekhendu. Równowaga.

Alcaraz mija po prostej Zvereva i przewaga Hiszpana! Break-point!

Zverev miał już 40:15 przy swoim podaniu, jednak dwa błędy sprawiły, że mamy już równowagę!

6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 3:1

Gem Alcaraz! Świetny dropshot, Zverev nie dobiegł i Hiszpan obronił się, mimo że przegrywał 0:40!

Zverev zagrywa za linię końcową, został mu już tylko jeden break-point!

Zverev bronił się, ale nie zdołał w końcu przebić i teraz przewaga Alcaraza!

Return Zvereva w siatkę. Równowaga.

Zverev stał pod siatką i nie potrafił zakończyć punktu trzema smeczami. W końcu zagrał tak, że piłka poleciała nad Hiszpanem, ale długo to zajęło Niemcowi. Czwarta szansa na przełamanie.

Winner Alcaraza i jest równowaga! Hiszpan wrócił z dalekiej podróży, ale to jeszcze nie koniec gema.

Pierwszy break-point obroniony przez 21-latka, jeszcze dwa.

Alcaraz miał cały kort, stał przy siatce i zagrał za linię boczną! 0:40!

Teraz to Alcaraz zaczyna gema serwisowego od straty dwóch punktów! 0:30.

6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 2:1

Gem Alcaraz. Pierwszego break-pointa Niemiec obronił, ale przy drugim wyrzucił piłkę na aut i stracił swoje podanie!

Dobry serwis, return w aut Alcaraza i pierwszy obroniony.

Kolejny błąd! 0:40 i trzy break-pointy dla Hiszpana.

Dwa fatalne błędy Zvereva, 0:30.

6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 1:1

Gem Alcaraz. Hiszpan odpowiada, choć miał nieco więcej problemów przy swoim podaniu niż rywal. Pomogły błędy ze strony Niemca.

6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 0:1

Gem Zverev. Dobry, pewny gem serwisowy Alexandra Zvereva i jest to dobre otwarcie dla niego ostatniej partii.

Zaczyna się ostatnia partia tego niezwykle emocjonującego finału!

6:3, 2:6, 5:7, 6:1

Gem i set Alcaraz! Najpierw as Hiszpana, a później Zverev w dość prostej sytuacji nie przebił piłki na drugą stronę. O wszystkim zadecyduje piąty set!

Jeszcze broni się Alcaraz. Równowaga.

Hiszpan slajs w siatkę! Przewaga Zvereva.

Dwa niewymuszone auty Zvereva, 40:40.

Alcaraz w siatkę i 15:40! Dwa break-pointy dla Zvereva.

Dobre uderzenie po prostej Zvereva i 0:30 z perspektywy serwującego.

6:3, 2:6, 5:7, 5:1

Gem Alcaraz, przełamanie! 27-latek uderza w siatkę i kolejny niewymuszony błąd sprawia, że tuż po odebraniu podania rywalowi szybko traci ponownie swoje. Bardzo trudna sytuacja Niemca w tym secie.

Zverev miał cały kort do zagrania i uderzył za linię boczną! Przewaga Hiszpana.

Dobry smecz Zvereva, a zaraz potem zagranie w aut. Kolejna równowaga.

Alcaraz teraz teraz w aut. Równowaga.

Zverev w aut i 30:40. Niemiec może szybko znów przegrywać z dwoma przełamaniami.

Wracamy do gry, serwuje Zverev, który, przypomnijmy, odrobił już jedno przełamanie.

Przerwa medyczna dla Alcaraza! Fizjoterapeuta wymasowuje Hiszpanowi lewe udo.

6:3, 2:6, 5:7, 4:1

Gem Zverev, przełamanie! Alcaraz wyraźnie słabiej w tym gemie, zdobył w zasadzie tylko punkt przy swoim podaniu, a na koniec rywal świetnie zakończył partię minięciem rywala przy siatce.

Bekhend po linii Zvereva i jest 40:15 dla Niemca przy podaniu rywala!

6:3, 2:6, 5:7, 4:0

Gem Alcaraz, przełamanie! Świetny dropshot tuż za siatkę, Zverev nie miał szans dobiec do tego i mamy duże prowadzenie Hiszpana w czwartej partii.

Podwójny błąd serwisowy Niemca, 30:40 i break-point dla Alcaraza. Szansa na 4:0!

Dobrze minął Alcaraz Zvereva idącego do siatki, 30:15 dla Hiszpana.

6:3, 2:6, 5:7, 3:0

Gem Alcaraz. Hiszpan idzie jak burza, nie stracił punktu, a trzy zdobył bezpośrednio serwisem - Zverev co prawda odbierał piłkę, ale nie potrafił jej zmieścić w korcie.

6:3, 2:6, 5:7, 2:0

Gem Alcaraz, przełamanie! Długi, wyrównany gem, dużo wymian, w których jednak Zverev zachował mnie koncentracji i to Alcaraz wchodzi w czwartą partię od razu z przewagą przełamania!

6:3, 2:6, 5:7, 1:0

Gem Alcaraz. Bardzo ważny gem dla Hiszpana, który przegrał 5 poprzednich z rzędu. Teraz wygrywa swoje podanie oddając przeciwnikowi tylko punkt.

Zaczynamy czwartego seta. Serwuje Hiszpan.

6:3, 2:6, 5:7

Gem i set Zverev! Niebywały to był set i gem, ale w końcu, po bardzo długiej wymianie, Niemiec wymusił błąd na rywalu, który po kolejnym krosie nie był już w stanie przebić piłki na drugą stronę i wyciąga seta z 2:5 na 7:5!

Dobre pójście Zvereva do siatki, w końcu zakończone przez niego smeczem. Druga piłka setowa.

Potężny serwis do środka, return Hiszpana w aut. Równowaga.

Wydawało się, że Zverev zagrał świetny serwis, który bardzo mocno wyrzucił Hiszpana, ale ten zdążył do każdej kolejnej piłki rywala, a potem minął go przy siatce forhendem! Break-point dla 21-latka.

Bardzo długa wymiana i w końcu Zverev wyrzuca w aut! Równowaga.

As Niemca! 40:30 i piłka setowa!

I znów wymuszony błąd dobrymi atakami Alcaraza! 30:30.

Jeszcze broni się Hiszpan, zmusił rywala do błędu. 30:15.

Alcaraz w aut! 30:0.

Świetny serwis Zvereva, od razu złapał return rywala tuż za siatką i zagrał lekko za nią. 15:0 i trzy punkty od seta.

6:3, 2:6, 5:6

Gem Zverev, przełamanie! Hiszpan uderza w siatkę i z wyniku 5:2 mamy 5:6! Niebywały powrót Zvereva w trzeciej partii.

Hiszpan uderza ramą, 15:40, dwa break-pointy dla Niemca!

Alcaraz w aut, 15:30 z jego perspektywy.

6:3, 2:6, 5:5

Gem Zverev. Bardzo dobre serwisy Niemca, Hiszpan nie potrafił celnie odebrać jego podań, a na koniec 27-latek zagrał jeszcze asa. Gem "na sucho" i mamy remis w gemach!

6:3, 2:6, 5:4

Gem Zverev, przełamanie! Świetny bekhend mijający Zvereva, Alcaraz nie sięgnął i mamy wyrównanie w przełamaniach!

Hiszpan w aut! 30:40, break-point dla Zvereva.

Zverev miał 30:0 przy podaniu rywala, ale dwa niewymuszone auty z jego strony i 30:30. Hiszpan dwa punkty od seta.

6:3, 2:6, 5:3

Gem Zverev. 27-latek miał trochę problemów przy swoim podaniu, ale ostatecznie skończyło się na tylko dwóch punktach oddanych przeciwnikowi, a gema kończy asem, których nie oglądaliśmy dzisiaj często.

6:3, 2:6, 5:2

Gem Alcaraz! W końcu to Hiszpan miał przewagę, drugi serwis nie był najlepszy, później do jego dropshota Zverev zdołał dobiec, ale uderzył zbyt siłowo, a za mało precyzyjnie i trafił w siatkę! Niemiec wciąż ma stratę przełamania.

Broni się 21-latek w walce przy siatce! Kolejna równowaga!

Broni się Hiszpan, a za chwilę wyrzuca za linię boczną! Trzecia szansa dla Niemca.

Podwójny błąd serwisowy Hiszpana! Drugi break-point dla Zvereva.

Uderzenie ramą przez Zvereva, 40:40.

Świetny return i pójście do siatki Zvereva i mamy 40:30 dla niego!

Alcaraz w aut, 30:30 przy jego podaniu.

6:3, 2:6, 4:2

Gem Alcaraz, przełamanie! Choć Hiszpan miał większe problemy w tym secie, to on miał pierwsze breaki i wykorzystał już pierwszego po uderzeniu ramą w aut przez Niemca! Zverevowi całkiem niespodziewanie set, może wymknąć się spod kontroli.

Świetne ataki Alcaraza i Zverev w końcu nie zdążył! 0:40, trzy break-pointy dla Hiszpana.

Dwa błędy Zvereva! 0:30.

6:3, 2:6, 3:2

Gem Alcaraz. Choć była równowaga, to wciąż nie oglądaliśmy break-pointów. Hiszpan wygrał dwa punkty od stanu 40:40 i zabezpieczył swoje podanie. Jednak to wciąż on ma więcej kłopotów przy swoim podaniu, niż jego przeciwnik przy swoich.

Hiszpan kilka razy w tym gemie popisał się świetnymi zagraniami tuż za siatkę. Zverev nie potrafił na to odpowiedzieć, ale 21-latek sam wyciągnął do niego rękę, popełnił parę błędów i mamy 40:40.

6:3, 2:6, 2:2

Gem Zverev. Kolejna partia 27-latka do zera. Niemiec bardzo mocno pracuje serwisem, nie dając wiele szans rywalowi na zdobycie punktów.

6:3, 2:6, 2:1

Gem Alcaraz. Zdecydowanie najszybszy i najmniej emocjonujący początek seta w tym meczu. Panowie nie mają nawet szans na przełamania, a gemy kończą się stosunkowo szybko. Teraz Hiszpan oddał przeciwnikowi tylko punkt.

6:3, 2:6, 1:1

Gem Zverev. Niemiec bardzo szybko wygrywa swoje podanie do zera. Jest on wyraźnie na fali wznoszącej w tej chwili spotkania.

6:3, 2:6, 1:0

Gem Alcaraz. Nie bez problemów, ale Hiszpan wygrywa pierwsze podanie w tym secie. Musiał się trochę namęczyć, ale nie oglądaliśmy gry na przewagi.

Zaczynamy trzecią partię.

6:3, 2:6

Gem i set Zverev! Łatwy return Hiszpana i Zverev uderza z forhendu tam, gdzie nie ma rywala. Niemiec bardzo pewnie wygrywa tego seta, choć jego początek był niezwykle długi i wyrównany. Mamy remis w setach!

Alcaraz odbija piłkę ramą, a po chwili Zverev serwuje dwa asy! 40:0 i trzy szanse na zwycięstwo w secie!

6:3, 2:5

Gem Zverev, przełamanie! Alcaraz od stanu równowagi najpierw został ograny przez Zvereva przy siatce, a potem popełnia podwójny błąd serwisowy i przegrywa kolejne swoje podanie!

Broni się jeszcze 21-latek dobrym smeczem.

Hiszpan dropshot w siatkę, przewaga i break-point dla Niemca!

Alcaraz miał 40:15 przy swoim podaniu, ale rywal zepchnął go do obrony i wymusił na nim błędy! 40:40.

6:3, 2:4

Gem Zverev. Hiszpan źle returnuje drugi serwis Zvereva i Niemiec ma potwierdzenie przełamania!

Niezwykła akcja pod siatką! Wydawało się, że Zverev już tego nie sięgnie, a nie dość, że zdołał odbić, nad siatką i jeszcze w korcie, grając niemal równolegle z siatką!

Walczy Alcaraz o szybkie odrobienie strat. 40:40.

6:3, 2:3

Gem Zverev, przełamanie! Tym razem Hiszpan już się nie obronił i to on traci swoje podanie jako pierwszy w tym secie!

Świetny kros Alcaraza, Zverev w siatkę. 30:40.

Alcaraz w aut, 15:40, dwie szanse na przełamanie dla Niemca!

Dwa poważne błędy Hiszpana, 0:30.

6:3, 2:2

Gem Zverev. Błyskawicznie wygrane podanie przez Niemca, chyba po raz pierwszy do zera!

6:3, 2:1

Gem Alcaraz. Teraz zdecydowanie szybszy gem serwisowy Hiszpana, oddał przeciwnikowi tylko jeden punkt, choć oglądaliśmy w nim m.in. najdłuższą wymianę meczu, zakończoną winnerem z forhendu Alcaraza po prostej w samą linię.

6:3, 1:1

Gem Zverev. Kolejny potężny serwis, tym razem piłka wraca na stronę Niemca, ten jednak podbiega od razu do siatki i potężnym smeczem kończy gema.

Świetny serwis, Alcaraz odbiera w siatkę, przewaga Niemca.

Niemiec miał już 40:15, ale nie domknął gema i mamy równowagę.

6:3, 1:0

Gem Alcaraz! Panowie skończyli gema po 10 minutach! Od stanu siódmej równowagi już Alcaraz zdobył dwa punkty i obronił bardzo trudnego gema.

Znów - Niemiec miał przewagę, ale zaraz potem returnuje w aut po mocnym podaniu Alcaraza. Kolejna równowaga.

Zverev po świetnym lobie miał kolejnego breaka, jednak znów Hiszpan broni się świetnym serwisem, który ustawia mu wymianę. Piąta równowaga.

Hiszpan w siatkę, czwarta równowaga.

Szansa niewykorzystana, ale po punktowym serwisie Alcaraz będzie miał kolejną.

Alcaraz broni się świetnym serwisem, a teraz ma przewagę po aucie rywala.

Alcaraz lobem w aut, break-point dla Zvereva!

Zverev wygrał bitwę na forhendy i Alcaraz nie przebija na drugą stronę! 40:40.

Alcaraz miał już 40:0 przy swoim podaniu, ale dwa błędy i jest 40:30.

Zaczynamy drugą partię.

6:3

Gem i set Alcaraz! Hiszpan świetnym forhendem po krosie przełamuje rywala po raz trzeci i wygrywa pierwszego seta finału!

Zverev w aut, 30:40, piłka setowa dla Alcaraza!

5:3

Gem Alcaraz. Choć Hiszpan wygrał do 15, to gem toczył się stosunkowo długo, byliśmy świadkami długich wymian, jednak w każdej wydawało się, że Alcaraz cały czas ma wszystko pod kontrolą.

4:3

Gem Zverev! Niemiec przegrywał już 15:40, ale ostatecznie obronił podanie. Od stanu 40:40 najpierw zagrał asa, a później zwycięski punkt przyniósł mu kolejny błąd Hiszpana, który wyrzuca za linię końcową.

Znów Alcaraz w siatkę! 40:40.

Długa wymiana, po której w końcu Alcaraz trafia forhendem w siatkę, choć wcześniej świetnie się bronił. Jeszcze jedna szansa na przełamanie.

Zverev w aut, 15:40, dwa kolejne break-pointy dla Hiszpana.

Zverev zaskoczony dropshotem Alcaraza, 0:30...

4:2

Gem Alcaraz. Dużo błędów ze strony Niemca i Alcaraz tym razem potwierdza przełamanie.

3:2

Gem Alcaraz, przełamanie! Zverez zaryzykował, zagrał jednak niecelnie i przegrywa swoje podanie do zera! To już trzecie przełamanie w tym secie, a mamy dopiero 5 gemów.

I jak na przekór, Zverev błyskawicznie stracił trzy punkty... trzy break-pointy dla Alcaraza!

2:2

Gem Alcaraz. Również Hiszpan wygrywa pewnie swoje podanie, najwyraźniej po pierwszych nerwowych chwilach panowie odzyskali rezon.

1:2

Gem Zverev. Teraz pewnie wygrany gem przez Niemca, bardzo dobrze serwował, najwyraźniej wspomniana zmiana rakiety pomogła. Oddał Hiszpanowi tylko punkt w tej partii.

1:1

Gem Zverev, przełamanie! Hiszpan obronił pierwszego break-pointa po świetnym serwisie, ale przy drugim popełnił kolejny błąd i mamy remis w gemach!

40:15 dla Zvereva, dwie szanse na odrobienie strat.

Teraz błędy Alcaraza, podwójny błąd serwisowy i już 0:30 z jego strony.

1:0

Gem Alcaraz, przełamanie! Od stanu równowagi znów lepiej zaczął radzić sobie Alcaraz, najpierw popisał się świetną akcją przy siatce, a potem fenomenalny winner z forhendu po prostej dał mu przełamanie podania rywala.

Zverev zdobył trzy punkty z rzędu po zmianie rakiety, ale teraz wyrzucił na aut. Pierwszy gem i gramy na przewagi!

Niebywałe, Zverev zaczął od dwóch podwójnych błędów serwisowych...

Serwuje Zverev, zaczynamy!

Warto wskazać, że Alcaraz spędził na korcie w tej edycji French Open aż o niemal 3 godziny mniej.

Trwa rozgrzewka.

Panowie wychodzą już na kort!

Z kolei Alcaraz, który w maju skończył dopiero 21 lat, zagrał do tej pory już w dwóch finałach i oba z nich wygrał - w 2022 roku triumfował na US Open, a w 2023 na Wimbledonie. Teraz będzie miał szansę wygrać na kolejnej nawierzchni.

Warto też podkreślić, że Niemiec w latach 2021-2023 za każdym razem odpadał z French Open w półfinale.

Dla Zvereva to dopiero drugi finał Wielkiego Szlema w karierze. 27-latek zagrał w 2020 roku w finale US Open, ale przegrał z Dominikiem Thiemem 2:3.

Obaj mieli kilka ciężkich spotkań w drodze do finału. Alcaraz musiał zagrać aż pięć setów z Sinnerem w półfinale, natomiast Zverev zagrał dwie pięciosetówki - w 3. rundzie z Griekspoorem i w 4. rundzie z Rune. W półfinale pokonał natomiast 3:1 Caspera Ruuda.

Panowie dopiero pojawili się na obiekcie, na którym rozegrany zostanie wielki finał.

Hiszpan i Niemiec spotkali się do tej pory aż 9 razy! Bilans mają bardzo wyrównany, bowiem 5 razy wygrywał Zverev. Na mączce jednak lepiej radził sobie Alcaraz, który wygrywał ze Zverevem w Madrycie w 2022 i 2023 roku, a przegrał z nim na tej nawierzchni w Rolandzie Garrosie w 2022 roku. Wówczas był to ćwierćfinał French Open.

Przypomnijmy, że dziś poznamy nowego triumfatora tej imprezy - Ani Zverev, ani Alcaraz wcześniej tu nie wygrali. Przed rokiem najlepszy był Novak Djoković, który wycofał się z gry w trakcie turnieju z powodu kontuzji.

Dzień dobry! Już za około 15 minut powinien rozpocząć się finał męskiej części Rolanda Garrosa.

Witamy w relacji na żywo z meczu Carlos Alcaraz - Alexander Zverev w finale Roland Garros! Początek decydującego meczu mężczyzn o godzinie 14:30.

Carlos Alcaraz i Alexander Zverev to tenisiści rozstawieni w Roland Garros z numerem "3" i "4". Dla Hiszpana będzie to mecz o trzeci wielkoszlemowy triumf w karierze, ale pierwszy w Paryżu. Z kolei Niemiec od lat należy do ścisłej światowej czołówki, jednak wciąż nie wygrał żadnego z czterech najważniejszych turniejów. Co więcej, tylko raz grał w finale, w którym był o włos od zwycięstwa, ale ostatecznie przegrał z Dominikiem Thiemem. Teraz Zverev po raz pierwszy zagra w finale Roland Garros i z pewnością zrobi wszystko, żeby wreszcie spełnić marzenie o wielkoszlemowym triumfie. Faworytem jest jednak Alcaraz, który po miesięcznej przerwie przed paryskim Szlemem zdołał dojść do najwyższej formy.

Alcaraz - Zverev WYNIK na żywo. Relacja live z finału Roland Garros

Świadczy o tym m.in. półfinałowe zwycięstwo 21-latka z Jannikiem Sinnerem, który od poniedziałku będzie nowym liderem rankingu ATP. W przypadku wygranej Alcaraza ze Zverevem, Hiszpan także przeskoczy ustępującego lidera, Novaka Djokovicia, i zajmie drugie miejsce na światowej liście. Zverev jest pewny utrzymania swojego 4. miejsca, ale w razie zwycięstwa w finale mocno zbliży się do Hiszpana i Serba. To pokazuje, o jaką stawkę toczy się niedzielny finał. Początek meczu Alcaraz - Zverev już o 14:30!

Kto wygra finał Carlos Alcaraz - Alexander Zverev?