Aryna Sabalenka

i

Autor: AP PHOTO Aryna Sabalenka

Zmiany na gorsze?

Aryna Sabalenka już się nie powstrzymywała. Bezwzględna reakcja Białorusinki. Nie jest w stanie tego pojąć

2023-10-02 7:51

Tenisowy kalendarz jest niebywale napięty. Największe gwiazdy coraz częściej rezygnują z niektórych turniejów, aby złapać oddech i świeżość przed najważniejszymi imprezami. WTA chciało nieco ułatwić życie tenisistkom, ale prowadzony przepis performance bye, który promuje zawodniczki grające tydzień po tygodniu wywołał lawinę negatywnych komentarzy, a ostro wypowiedziała się również Aryna Sabalenka.

Nierzadko zdarza się, że najlepsze tenisistki na świecie w zasadzie dzień po dniu zmieniają lokalizację i turniej i mają niewiele czasu na odpoczynek. Kalendarz jest wypełniony do ostatniego dnia sezonu i zawodniczki muszą wybierać imprezy, na których wystąpią. Zdarza się również tak, że z powodów przeciążeniowych rezygnują z wcześniej zaplanowanych turniejów. Przepis, który miał nieco ułatwić życie zawodniczkom wszedł niedawno.

QUIZ: Rozpoznasz te tenisistki? Tylko najlepsi zgarną komplet punktów!

Pytanie 1 z 25
Tenisistka na tym zdjęciu to...
Aryna Sabalenka

Ostry komentarz Sabalenki. Nie powstrzymała się

WTA wprowadziło zasadę, że tenisistki, które tydzień przed danym turniejem dojdą do co najmniej półfinału, otrzymują wolny los. To nie spodobało się dwóm czołowym zawodniczkom świata. Do tej pory najczęściej z wolnego losu korzystały cztery najwyżej rozstawione tenisistki. - Wolny los za występ. Dziękuję za zmianę przepisów w ostatniej chwili. Jak zawsze wspaniałe decyzje ze strony WTA - grzmiała na Instagramie Jelena Rybakina.

Aryna Sabalenka w bojowym nastroju. Iga Świątek ma się czego bać? Mocna zapowiedź Białorusinki

O zamianę przepisów zapytana została również aktualna liderka rankingu, Aryna Sabalenka. Białorusinka nie ukrywała, że nie rozumie nowych rozwiązań i takie zmiany uważa za niedopuszczalne. - Zdawałam sobie sprawę z tych zmian wcześniej, bo otrzymałam maila. Właściwie wszyscy o tym wiedzieli, ale trudno mi to zrozumieć. Na wolny los trzeba sobie zasłużyć - uważa Sabalenka.

Tomasz Adamek na gorąco po podpisaniu kontraktu z FAME MMA. "Będzie niespodzianka!"
Nasi Partnerzy polecają