Magda Linette

i

Autor: AP PHOTO Magda Linette

Wypowiedź Sabalenki

Aryna Sabalenka na gorąco po meczu z Polką! Piąta rakieta świata odniosła się do występu Magdy Linette, szczere słowa

2023-01-26 16:25

Magda Linette nie była w stanie przeciwstawić się Arynie Sabalence. Polska tenisistka pomimo świetnej formy na Australian Open musiała pogodzić się z porażką z piątą rakietą świata. Białorusinka po zakończonym spotkaniu nie kryła zadowolenia, że awansowała do finału, ale też zwróciła uwagę na grę Polki, której była pod wrażeniem.

Turniej Australian Open dobiega końca, niestety w finale nie będzie Magdy Linette, która nie była w stanie przeciwstawić się Arynie Sabalence. Polka w pierwszym secie jeszcze walczyła do samego końca, jednak w tie-breaku to piąta rakieta świata przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W drugiej partii 24-latka nie dała najmniejszych szans Linette wygrywając 6:2. 30-latka do tej pory szła jak burza na swojej drodze pokonała Mayar Sherif, Anett Kontaveit, Jekatierine Aleksandrową, Caroline Garcie oraz Karolinę Pliskovą. Niestety siła, z jaką uderzała Sabalenka było bardzo trudne dla Linette przez co sama technika w tej batalii nie miała najmniejszych szans.

W taki sposób po meczu wypowiedziała się Aryna Sabalenka! Białorusinka doceniła grę Polki

Zaraz po zakończonym spotkaniu wypowiedziała się zwyciężczyni tego pojedynku - Sabalenka. - Nie zaczęłam najlepiej tego meczu i dopiero na początku tie-breaka złapałam wreszcie swój rytm. Zaczęłam sobie ufać, wchodzić na piłkę. To była świetna gra z mojej strony w tamtym momencie. Szczerze mówiąc, wydawało mi się, że dziś uderzałam w zwolnionym tempie, ale dziękuję, muszę mieć dobre geny - stwierdziła tenisistka.

Nie zabrakło też słów na temat swojej rywalki w półfinale - Magdy Linette. - Jestem superszczęśliwa. Cieszę się, że udało mi się wygrać, bo Magda jest nieprawdopodobną zawodniczką, grała świetny tenis - podsumowała Białorusinka.

Sabalenka w finale Australian Open zmierzy się z pogromczynią Igi Świątek - Jeleną Rybakiną. Finał odbędzie się w sobotę i jest zaplanowany na godzinę 9:30.

Sonda
Czy Iga Świątek wciąż będzie dominowała w kobiecym tenisie?
SuperTenis po porażce Igi Świątek, Mocne Słowa dziennikarzy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze